Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно повышения престижности труда педагогических работников)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.06.2014 № 4104а
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підвищення престижності праці педагогічних працівників)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

25 березня 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову N 88, якою вніс зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. N 373. Зазначеними змінами Уряд України перевів в ручне керування чиновників питання надбавок всім педагогічним працівникам країни: дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування. Якщо раніше розмір надбавок педагогам за престижність праці визначався у фіксованому розмірі - 20 % від окладу, то після змін він встановлюється у "граничному розмірі" - до 20 %. Тобто, влада сама вирішуватиме: нараховувати педагогам 20 % чи зменшити надбавку до 15 %, 10 %, 5 % чи нуля.

Зазначені зміни вже призвели до урізання в травні 2014 року заробітних плат тисячам працівникам сфери освіти. До професійних спілок освітян постійно надходять звернення від педагогічних працівників з копіями наказів місцевих органів влади про зменшення надбавки. Більшість з цих людей заробляє менше 2 тисяч гривень і зазначені урізання кидають людей у відчай.

Проект постанови Кабінету Міністрів України N 88 від 25.03.2014 р. не був узгоджений з профспілками, як того вимагає законодавство.

Зазначена ситуація потребує втручання Верховної Ради України з метою забезпечення соціальних гарантій всіх освітян країни, зменшення напруги в суспільстві.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо підвищення престижності праці педагогічних працівників) розроблено з метою забезпечення належного соціального захисту педагогічних працівників.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Законопроект має на меті забезпечення належного соціального захисту всіх педагогічних працівників країни.

3. Загальна характеристика і основні завдання законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про освіту", Закону України "Про вищу освіту", Закону України "Про загальну середню освіту", Закону України "Про дошкільну освіту", Закону України "Про позашкільну освіту" та Закону України "Про професійно-технічну освіту".

Основними завданнями є забезпечення соціальних гарантії педагогічним працівникам України і унеможливлення необмеженого впливу на їх матеріальний статус з боку чиновників.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Основу нормативно-правової бази в даній сфері становлять Конституція України, Закон України "Про освіту", Закон України "Про вищу освіту", Закон України "Про загальну середню освіту", Закон України "Про дошкільну освіту", Закон України "Про позашкільну освіту" та Закон України "Про професійно-технічну освіту".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту надасть можливість запровадити додаткові гарантії соціального захисту педагогічних працівників України і унеможливлення необмеженого, на власний розсуд, впливу на їх матеріальний статус з боку чиновників.

 

Народний депутат України

М. М. Рудьковський

Опрос