Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 84 Уголовного кодекса Украины (относительно лечения за границей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.02.2014 № 4089-1
Дата рассмотрения: 21.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 84 Кримінального кодексу України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Принциповою основою зовнішньої політики України є стратегія повноцінної і повномасштабної інтеграції до Європейського Союзу, яка неможлива без послідовного, належного та неухильного дотримання взятих на себе Україною міжнародних зобов'язань.

Норми чинного законодавства України, що регулюють умови тримання засуджених та осіб, взятих під варту, не повною мірою відповідають вимогам ратифікованих Україною міжнародних договорів у цій сфері, а саме Загальної декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, Мінімальним стандартним правилам поводження з ув'язненими та Європейським в'язничним правилам.

Зазначені міжнародні договори регламентують та вимагають, щоб тримання засуджених осіб здійснювалося в таких умовах, котрі забезпечують людяність, дотримання прав основоположних особи, гідності людини, її честі та повагу до особистості.

Кожній особі має бути забезпечене право належне право на охорону здоров'ю.

Водночас, існують випадки, коли особа, засуджена до позбавлення волі, знаходячись на лікуванні в закладах і установах охорони здоров'я України, протягом тривалого часу не може отримати належного лікування і медичної допомоги, наслідком якого мало бути повне її одужання. Подібна ситуація свідчить про тяжкий характер захворювання такої особи.

Вирішенням даної ситуації є надання можливості такій особі отримати належне лікування і медичну допомогу за кордоном.

2. Цілі й завдання прийняття законопроекту

Основним завданням законопроекту є створення умов для надання особам, які тривалий час перебувають на стаціонарному лікуванні, проте таке лікування не призвело до повного одужання, можливості лікування за кордоном.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни в статтю 84 Кримінального кодексу України, відповідно до яких:

- в разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних закладах і установах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі мають право на лікування за кордоном;

- рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, приймає суд за умови, що така особа впродовж не менше 365 днів безперервно проходила стаціонарне лікування та таке лікування не призвело до повного одужання такої особи;

- приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Кримінальний кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Результатом прийняття цього проекту надасть можливість особами, засудженим до позбавлення волі, які тривалий час знаходяться на стаціонарному лікуванні, яке не призвело до їх повного одужання, отримати належне лікування і медичну допомогу за кордоном.

 

Народний депутат України:

Кожем'якін А. А.

Петренко П. Д.

Абдуллін О. Р.

Аваков А. Б.

Опрос