Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об устранении негативных последствий и недопущении преследования и наказания лиц, которые были привлечены к административной ответственности во время мирных массовых акций протеста с использованием колесных транспортных средств

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.02.2014 № 4084-1
Дата рассмотрения: 17.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, які були притягнені до адміністративної відповідальності під час мирних масових акцій протесту з використанням колісних транспортних засобів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

У Конституції України зазначається, що Україна є демократичною, соціальною, правовою державою, головним обов'язком якої є утвердження і забезпечення прав і свобод людини і громадянина. У статті 39 Конституції України передбачено, що громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, що є їх невідчужуваним і непорушним правом.

29 грудня 2013 року на автодорозі Київ - Овруч відбувалися мирні масові акції протесту з використанням колісних транспортних засобів, що викликані призупиненням підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Після закінчення цієї акції протесту, працівники ДАІ почали переслідування учасників мирної акції протесту та складати протоколи за адміністративні правопорушення за ст. 1222 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де передбачена відповідальність за невиконання вимоги працівника міліції про зупинку, хоча доказів фіксації фактів подібних правопорушень не надано працівниками ДАІ.

2. Мета і цілі прийняття проекту Закону

Метою прийняття законопроекту є усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, які були притягнені до адміністративної відповідальності під час мирних масових акцій протесту з використанням колісних транспортних засобів 29 грудня 2013 року на трасі Київ - Овруч.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

У законопроекті пропонується звільнити від адміністративної відповідальності та адміністративного стягнення осіб, щодо яких складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 1222 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання вимоги працівника міліції про зупинку, що мало місце 29 грудня 2013 р. на автодорозі Київ - Овруч, та закрити відповідні провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Також передбачається, що всі справи про адміністративні правопорушення, які мали місце 29 грудня 2013 року, підлягають закриттю, а вилучені посвідчення водія та грошові кошти, стягнені з осіб, підлягають поверненню відповідно до встановленої у законопроекті процедури.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом регулюються Конституцією України та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту сприятиме захисту прав і свобод людини і громадянина, права на мирні зібрання громадян, а також утвердженню верховенства права.

 

Народний депутат України

Б. І. Тарасюк

Опрос