Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об устранении негативных последствий и недопущении преследования и наказания лиц вследствие событий, имевших место во время автопробега 29 декабря 2013 года

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.02.2014 № 4084
Дата рассмотрения: 22.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб внаслідок подій, які мали місце під час автопробігу 29 грудня 2013 року"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб внаслідок подій, які мали місце під час автопробігу 29 грудня 2013 року" має на меті звільнити від переслідування та покарання осіб, яких у незаконний спосіб позбавляють права керування транспортними засобами, а саме: власників транспортних засобів, які брали участь 29 грудня 2013 року в мирній акції протесту (автопробіг до резиденції президента України В. Януковича "Межигір'я", яка розташована у с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області). Після проведення цієї акції, суди, на підставі сфальсифікованих рапортів та протоколів працівників ДАІ, масово позбавляють права керування транспортними засобами на 6 місяців власників транспортних засобів - учасників автопробігу. Більше того, суди позбавляють права керувати транспортними засобами осіб, які випадково опинились на трасі, якою рухалась колона автопробігу.

Персональні дані власників автомобілів, які брали участь в автопробігу, з'явилися у вільному доступі, що у свою чергу порушує норми Закону України "Про захист персональних даних". Після оприлюднення вищезгаданих персональних даних, протягом тривалого часу, систематично знищуються, шляхом умисного підпалу, транспортні засоби, які приймали участь у мирній акції протесту (автопробігу 29 грудня 2013 року).

Всі вищенаведені події призвели до загострення суспільно-політичної кризи, посилення та радикалізації протистояння та ще численніших масових акцій протесту.

Варто зазначити, що цей проект Закону узгоджується із чинним законодавством України, а саме: процедурою закриття адміністративного провадження згідно ст. ст. 284, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У частинні другій ст. 284 передбачено, що справи про адміністративні правопорушення закриваються, зокрема, у випадках передбачених ст. 247 КУпАП.

У зв'язку з вищенаведеним, для недопущення подальшої ескалації протестів та для послаблення напруги в суспільстві, виникає гостра необхідність прийняти як Закон України проект Закону "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб внаслідок подій, які мали місце під час автопробігу 29 грудня 2013 року".

2. Мета і завдання законопроекту

Мета законопроекту - не допустити незаконного переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час автопробігу 29 грудня 2013 року.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається звільнення осіб, які притягуються до відповідальності за статтею 1222 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вчинених правопорушень, зафіксованих працівниками Державної автомобільної інспекції 29.12.2013 року (під час автопробігу).

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Конституція України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).

Кодекс України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до N 51, ст. 1122).

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього Закону дозволить усунути негативні наслідки та не допустити незаконного переслідування осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирної акції протесту 29 грудня 2013 року.

 

Народний депутат України 

В. О. Яворівський

Опрос