Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об устранении негативных последствий и недопущении преследования и наказания лиц по поводу событий, имевших место во время проведения мирных собраний"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.02.2014 № 4072
Дата рассмотрения: 03.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Події, які відбуваються в Україні останні два місяці, сколихнули увесь світ.

На даний час ситуація залишається напруженою. Український народ вимагає від влади виконати ряд вимог, перша із яких - це звільнення заарештованих та затриманих учасників акцій протестів.

За даним Генерального прокурора України, з листопада 2013 року за участь в антиурядових акціях протесту було затримано 234 особи, 140 з них заарештовано. На жаль, ця цифра є значно більшою. Невідомою також є доля десятків людей, які просто зникли.

Крім того, учасники акції постійно піддаються переслідуванням з боку правоохоронних органів та інших осіб.

29 січня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", який набрав чинності 02 лютого 2014 року.

Даний закон встановлює можливість звільнення від відповідальності учасників акцій протесту, однак за умови, що будуть звільнені державні будівлі та вулиці від учасників мирних акцій протесту.

Вказаний закон збурив українське суспільство, яке вимагає негайно звільнити заручників без будь-яких умов.

Звільнити затриманих учасників мирних акцій протестів та закрити відповідні кримінальні провадження без будь-яких умов закликає і Європейська спільнота, США та інші країни світу.

У зв'язку з цим є необхідність врегулювати дане питання шляхом внесення відповідних змін до вказаного закону.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою законопроекту є недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", яка передбачає недопущення переслідування та покарання вказаних осіб без будь-яких умов.

Крім того, пропонується змінити назву вказаного закону щоб уникнути невиправданого застосування поняття "амністія", застосувавши, більш змістовне поняття "реабілітація".

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання є Кримінальний кодекс України та Кримінальний процесуальний кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього законопроекту не призведе до додаткових матеріальних та фінансових втрат державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття даного законопроекту частково відновить справедливість у державі та певним чином зніме соціальне напруження в суспільстві.

 

Народні депутати України 

О. Б. Мирний
І. О. Швайка

Опрос