Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украины "О Конституционном Суде Украины" (относительно пересмотра заключений и решений Конституционного Суда Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.01.2014 № 4052
Дата рассмотрения: 29.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо перегляду висновків та рішень Конституційного Суду України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до ст. 61 Закону України "Про Конституційний Суд України" розроблено з метою забезпечення врегулювання соціально-політичної кризи в Україні, усунення негативних наслідків конституційної "псевдореформи", яка відбулася внаслідок ухвалення Конституційним Судом України Рішення від 30 вересня 2010 року N 20-рп/2010 у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року N 2222-IV (справа про додержання процедури внесення змін до Конституції України).

Таким чином, у непередбачений Конституцією України спосіб було скасовано Закон України "Про внесення змін і доповнень до Конституції України" N 2222-IV від 8 грудня 2004 року.

Для правового врегулювання ситуації, що склалася, необхідно переглянути вищезазначене Рішення Конституційного Суду України та відновити дію Конституції України в редакції Закону України "Про внесення змін і доповнень до Конституції України" N 2222-IV від 8 грудня 2004 року.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є врегулювання забезпечення врегулювання соціально-політичної кризи в Україні, усунення негативних наслідків конституційної "псевдореформи", яка була прийнята з порушенням процедур, в непередбачений Конституцією України спосіб.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 13 Закону України "Про Конституційний Суд України" щодо розширення повноважень Конституційного Суду України, надавши йому право перегляду власних рішень.

Також пропонується внести зміни до статті 40 Закону України "Про Конституційний Суд України", визнавши Конституційний Суд України суб'єктом права на конституційне подання у справах щодо конституційності прийнятих ним рішень, за наявності достатніх підстав, що обумовлені складною суспільно-політичною ситуацією в державі.

Зміни також вносяться до статті 61 Закону України "Про Конституційний Суд України", доповнивши її нормою, якою передбачено, що під час перегляду власних рішень Конституційний Суд України може визнати їх нікчемними та скасувати повністю або в окремій частині.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Закон України "Про Конституційний Суд України". Реалізація представленого Закону не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень даного законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню врегулювання соціально - політичної кризи в Україні, усуненню негативних наслідків конституційної "псевдореформи", яка була прийнята з порушенням процедур, в непередбачений Конституцією України спосіб.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос