Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно выделения субвенции из государственного бюджета местным бюджетам на финансирование Программ-победителей Всеукраинского конкурса проектов и программ развития местного самоуправления)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.06.2014 № 4049а
Дата рассмотрения: 11.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

Проект Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (далі - проект Закону) розроблено з метою забезпечення реалізації програм - переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року та погашення заборгованості попередніх років.

Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування (далі - Конкурс) став дієвим механізмом у здійсненні державної політики щодо розвитку місцевого самоврядування. Фінансування проектів переможців є підтвердженням практичної підтримки з боку держави спільних ініціатив органів місцевого самоврядування та територіальних громад. Конкурс став важливим політичним механізмом влади, оскільки реально об'єднав зусилля громади і держави, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для вирішення конкретних проблем на місцях. Шляхом реалізації в регіонах проектів - переможців Конкурсу формується суспільна позитивна думка щодо ролі держави у даному процесі.

Відсутність в останні роки стабільного та належного фінансування з державного бюджету проектів - переможців Конкурсу не лише унеможливлює реалізацію самих проектів, оскільки автоматично втрачається зведений фінансовий ресурс залучений з місцевих бюджетів, спонсорської допомоги від бізнесу, внесків громадян. Зазначене спричиняє недовіру у відносинах держави і місцевого самоврядування та нівелює напрацьовані роками державні механізми підтримки кращих практик регіонального розвитку та реалізації започаткованих реформ.

У разі невирішеності зазначених питань не тільки буде зірвано фінансування проектів - переможців Конкурсу минулих років по яким органи місцевого самоврядування вже взяли на себе зобов'язання перед територіальними громадами та суб'єктами господарювання, але й поставлено під сумнів доцільність підведення підсумків і визначення Радою Конкурсу переможців конкурсного відбору 2014 року.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Прийняття даного акта дасть можливість для реалізації проектів - переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року та погашення заборгованості попередніх років.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внести такі зміни до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік":

зменшити видатки розвитку загального фонду Міністерству фінансів України (загальнодержавні витрати) на 92322,00 тис. грн. за кодом 351190 "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України";

збільшити видатки споживання та видатки розвитку загального фонду на 92322,00 тис. грн. для Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і визначити видатки за програмою 2761150 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування Програм - переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування";

Таким чином, передбачено перерозподіл видатків розвитку на видатки споживання та розвитку за загальним фондом державного бюджету без зміни підсумкових показників видатків державного бюджету на 2014 рік. Отже, показники у законопроекті збалансовані.

4. Стан нормативно-правової бази

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік";

Указ Президента України від 28 жовтня 2002 р. N 952/2002 "Про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування";

постанова Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 N 64 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування";

постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 N 165 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування програм - переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Для реалізації проектів - переможців 2013 року, завершення реалізації проектів - переможців попередніх років та погашення кредиторської заборгованості необхідні кошти в сумі 92322,00 в тому числі:

- для завершення реалізації проектів - переможців 2012 року та погашення кредиторської заборгованості попередніх років необхідні кошти в обсязі 46647,4 тис. гривень. Відповідно до додатків 1 та 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2013 р. N 743 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на 2013 рік, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 р. N 165" Мінрегіону України за програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування" на 2013 рік передбачено кошти в сумі 49381,134 тис. грн. (244 проекти - переможці та 34 проекти - кредиторська заборгованість попередніх років):

- 45000,00 тис. грн. - на проекти - переможці 2012 року, з яких у 2013 році освоєно 2030, 12898 тис. грн.;

- 4381,134 тис. грн. - на погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Казначейства, як фінансові зобов'язання станом на 1 січня 2013 р. з яких у 2013 році освоєно 703,60895 тис. грн.;

- на реалізацію проектів - переможців 2013 року - 45674,6 тис. грн., оскільки відповідно до положень прийнятого Верховною Радою України 14 березня 2014 року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (законопроект N 4464 від 17.03.2014) видатки за бюджетною програмою 2761150 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування Програм-переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування" Мінрегіону України кошти не передбачено у зв'язку з оптимізацією бюджетних програм державного бюджету. У зв'язку з зазначеним не профінансованими залишаються 248 проектів - переможців 2013 року.

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту надасть можливість забезпечити прискорення позитивних соціально-економічних наслідків для територіальних громад у різних сферах розвитку місцевого самоврядування, особливо на рівні сіл та селищ.

 

Народні депутати України

Є. Г. Карташов

 

О. Л. Канівець

 

Є. І. Мельник

 

М. П. Сорока

Опрос