Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно усиления ответственности за совершение насилия в семье)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.06.2014 № 4036а
Дата рассмотрения: 06.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за вчинення насильства в сім'ї)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Насильство в сім'ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення цілої низки прав людини - право кожного на рівний захист перед законом і захист від дискримінації за ознакою статі; право не піддаватися жорстокому ставленню; право на життя та фізичну недоторканність, право на найвищі стандарти фізичного та психічного здоров'я.

У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів сім'ї супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Проте, на жаль, коли жертви наважуються повідомити про насильницькі дії стосовно них, далеко не завжди за цим слідує допомога - представники різних служб, в тому числі міліція, не бажають втручатися в те, що їм здається просто сімейними непорозуміннями.

Необхідність прийняття проекту Закону викликана потребою посилення відповідальності за злочини, скоєні проти життя та здоров'я членів своєї сім'ї.

2. Мета і завдання законопроекту

Метою даного законопроекту є забезпечення більшої ефективності протидії злочинам проти життя та здоров'я членів своєї сім'ї шляхом введення відповідальності за вчинення насильства в сім'ї.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом передбачено:

1) внести зміни до статті 67 Кримінального кодексу України, якими доповнити обставини, які обтяжують покарання при його призначенні, злочином щодо члена своєї сім'ї;

2) доповнити розділ ІІ "Злочини проти життя та здоров'я особи" новою статтею, якою пропонується визначити відповідальність за злочини, скоєні проти життя та здоров'я членів сім'ї.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Конвенція про права інвалідів та Кримінальний кодекс України.

Проект Закону не потребує внесення змін до інших законів та нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за вчинення насильства в сім'ї)" дозволить більш ефективно протидіяти злочинам проти життя та здоров'я членів сім'ї.

 

Народні депутати України

Сушкевич В. М.

Каплін С. М.

Опрос