Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (в связи с внедрением института присяжных исполнителей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.06.2014 № 4029а
Дата рассмотрения: 05.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (у зв'язку із запровадженням інституту присяжних виконавців)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

З метою вирішення проблемних питань, що виникли у сфері примусового виконання рішень, до Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується запровадити інститут присяжних виконавців, що діятимуть поряд із органами державної виконавчої служби та дадуть стягувачам можливість самостійно вибирати особу, яка здійснюватиме відновлення їхніх порушених прав після прийняття відповідного рішення судом чи іншим уповноваженим органом.

У зв'язку із запровадженням інституту присяжних виконавців на підставі відповідного закону у Податковому кодексі України необхідно віднести цей вид діяльності, тобто діяльність присяжних виконавців, до незалежної професійної діяльності самозайнятих осіб, подібно до діяльності приватних нотаріусів, адвокатів тощо.

2. Цілі і завдання законопроекту

Головним завданням законопроекту є віднесення діяльності присяжних виконавців до незалежної професійної діяльності самозайнятих осіб, поширивши дію відповідних норм Податкового кодексу України на діяльність присяжних виконавців.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом про присяжних виконавців визначаються загальні правові засади діяльності присяжних виконавців, порядок надання їм повноважень, статус присяжних виконавців, контроль за їх діяльністю, засади оплати їх праці.

Даним законопроектом пропонується віднести діяльність присяжних виконавців до незалежної професійної діяльності самозайнятих осіб, подібно до діяльності приватних нотаріусів, адвокатів тощо.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроект стосується сфери оподаткування доходів самозайнятих осіб. Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України і Податковий кодекс України.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час практичного застосування після його прийняття та набрання чинності не впливатиме на видаткову частину державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття даного проекту акта надасть змогу врегулювати питання оподаткування доходів присяжних виконавців. Підвищить прозорість у їх діяльності, прирівняє їх статус до подібних видів діяльності - адвокатів, приватних нотаріусів тощо.

 

Народний депутат України 

Ю. Р. Мірошниченко

Опрос