Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 37 Закона Украины "О Регламенте Верховной Рады Украины" (относительно запрещения голосования путем поднятия руки)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 4029
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 37 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо заборони голосування шляхом підняття руки)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" (щодо заборони відкритого голосування шляхом підняття руки)" розроблено з метою забезпечення реальної картини волевиявлення народних депутатів, уникнення маніпуляцій, підвищення рівня персональної відповідальності народного депутата щодо здійснення депутатських повноважень при прийнятті рішень на пленарних засіданнях Верховної Ради України щодо законопроектів, проектів інших актів у тому числі за результатами їх розгляду в першому та наступних читаннях (ст. ст. 114, 123, 129 Регламенту Верховної Ради).

Скасування законодавчих можливостей для голосування у Верховній Раді України шляхом підняття руки ґрунтується на результатах роботи пленарного засідання Парламенту, яке відбулося 16 січня 2014 року.

Зокрема, в цей день шляхом підняття руки було ухвалено низку законів із порушенням процедури їх попереднього розгляду та обговорення, що призвело до подальшої ескалації політичної кризи в державі.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є врегулювання питання щодо відкритого голосування народних депутатів України на пленарних засіданнях Верховної Ради України шляхом скасування можливостей для голосування шляхом підняття руки.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 37 Регламенту Верховної Ради України, якими заборонити голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України шляхом підняття руки.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Закон України "Про статус народного депутата України", Закон України "Про Регламент Верховної Ради України". Реалізація представленого Закону не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень даного законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню прозорості голосування на пленарних засіданнях Верховної Ради України та усуне можливості для маніпулювання результатами голосування у сесійному залі.

Крім того, прийняття проекту унеможливить голосування народними депутатами України шляхом підняття руки, що значно ускладнює підрахунок голосів та підвищить рівень персональної відповідальності народних депутатів України за результати прийнятих рішень.

 

Народний депутат України 

С. Г. Міщенко

Опрос