Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно регулирования сферы телекоммуникации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 4028
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання сфери телекомунікації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

16 січня 2014 року Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" було внесено доповнення до Закону України "Про телекомунікації", яким встановлено обов'язок для операторів і провайдерів, які здійснюють діяльність з надання послуг доступу до мережі Інтернет, отримувати відповідну ліцензію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, або припинити відповідну діяльність.

Впровадження ліцензування додаткового виду діяльності в сфері телекомунікацій є додатковим втручанням в діяльність суб'єктів господарювання, що не відповідає загальному курсу держави на дерегуляцію підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату в країні.

За попередніми оцінками Інтернет асоціації України, негативними наслідками впроваджених змін для держави може стати скорочення бюджетних надходжень приблизно на 5 млдр. грн. на рік через зменшення бази оподаткування внаслідок неминучого зменшення кількості суб'єктів господарювання в сфері телекомунікацій та споживачів телекомунікаційних послуг.

Таким чином, введення додаткового виду діяльності в сфері телекомунікацій, який ліцензується, ускладнює забезпечення громадян доступом до телекомунікаційних послуг, створює передумови для монополізації ринку та погіршує інвестиційний клімат.

Окрім того, вносячи до Верховної Ради України проект Закону N 6696 від 09.07.2010 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності", Президент України звернув увагу на негативну тенденцію до збільшення кількості необґрунтованих ліцензувань, що спричиняє гальмування розвитку малого і середнього підприємництва, зростання корупції та необґрунтованих перевірок. За висновком Президента України, більшість ліцензованих видів господарської діяльності паралельно регулюються великою кількістю стандартів, дозволів, сертифікатів, технічних умов тощо. У 2010 році Верховна Рада України визнала слушними зазначені доводи Глави Держави, і прийняла поданий ним Закон N 2608-IV, запровадивши тим самим зменшення державного регулювання господарської діяльності, створивши вагомі передумови для економічного зростання в Україні.

Діяльність операторів і провайдерів телекомунікацій з надання послуг доступу до мережі Інтернет також регламентується великою кількість державних стандартів, сертифікатів, інших дозвільних документів. У повноважних державних органів достатньо важелів для регулювання їх діяльності, здійснення ефективного нагляду за їх діяльністю та впливати на факти порушень прав громадян та інтересів держави з їхнього боку. Тому, вбачається, що виключення діяльності з надання послуг доступу до мережі Інтернет з видів діяльності, що підлягає ліцензуванню, є в достатній мірі обґрунтованим та відповідає тенденціям на зменшення державного регулювання господарювання в Україні, запровадженим Президентом України у 2010 році.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання сфери телекомунікації" спрямований на дерегуляцію підприємницької діяльності в сфері надання телекомунікаційних послуг та поліпшення інвестиційного клімату в країні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується звільнити операторів і провайдерів телекомунікацій від обов'язку отримувати ліцензію на додатковий окремий вид діяльності - надання послуг доступу до Інтернету.

Усунення жорстких адміністративних бар'єрів з надання послуг доступу до Інтернету сприятиме отриманню громадянами України телекомунікаційних послуг, демонополізації телекомунікаційного ринку і поліпшенню інвестиційного клімату.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Закону України "Про телекомунікації" і Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту покращує інвестиційний клімат в країні та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету України.

 

Народний депутат України 

О. А. Бондаренко

Опрос