Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О внесении изменения в Уголовный кодекс Украины относительно ответственности за отрицание или оправдание преступлений фашизма"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 4027
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

16 січня цього року фракції Партії регіонів, Комуністичної партії України сфальшували прийняття Закону України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму".

Це відбувалося в порушення Конституції України, норм Регламенту Верховної Ради та процедур у відверто злочинний і незаконний спосіб, без будь-якого обговорення та реального підрахунку голосів.

Сфальшований закон, не зважаючи на заяви опозиційних фракцій, в яких вона вимагала не підписувати та скасувати рішення парламенту, ухвалене 16 січня 2014 року, як таке, що прийняте з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради, підписаний спікером та Президентом України, опублікований в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

Враховуючи викладене, постає нагальна потреба визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму".

2. Мета і цілі прийняття проекту Закону

Метою прийняття законопроекту є недопущення становлення в Україні диктатури та створення умов для беззастережного дотримання приписів Конституції України щодо заборони звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроект розроблено з метою відновлення демократичного ладу та зменшення соціальної напруги в суспільстві.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про Регламент Верховної Ради України".

Прийняття проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного Закону створить умови для беззастережного дотримання приписів Конституції України, що сприятиме розв'язанню у правовий спосіб існуючих соціальних конфліктів, унеможливить поглиблення суспільного протистояння і, тим самим, загострення безпрецедентної суспільно-політичної кризи.

 

Народний депутат України 

П. Д. Петренко

Опрос