Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления ответственности за подделку сведений о болезни пациента, на основании которых выдан листок нетрудоспособности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.06.2014 № 4020а
Дата рассмотрения: 05.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за фальшування відомостей про хворобу пацієнта, на підставі яких видано листок непрацездатності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законопроект розроблено задля недопущення ситуацій при яких працівник, без законних підстав переховується на лікарняних задля унеможливлення або затягування свого звільнення з роботи.

Такі ситуації значно ускладнюють можливість вчасного припинення трудових відносин між роботодавцем і працівником та змушують роботодавця до понесення додаткових фінансових витрат.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є посилення відповідальності за фальшування відомостей про хворобу пацієнта на підставі яких видано листок непрацездатності.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею щодо внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей про хворобу пацієнта на підставі яких видано листок непрацездатності.

Також законопроектом пропонується у статті 40 Кодексу законів про працю України доповнити перелік підстав звільнення власником або уповноваженим ним органом працівника новим пунктом в разі встановлення рішенням суду факту видачі працівнику листка непрацездатності на підставі внесених завідомо неправдивих відомостей про хворобу.

4. Правові аспекти

Дана сфера правовідносин регулюється Кримінальним кодексом України, Кодексом законів про працю України.

Для реалізації положень запропонованого законопроекту немає потреби вносити зміни до інших законодавчих актів, окрім змін, передбачених у цьому проекті.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень, а навпаки, дозволить знизити рівень корупції при видачі листків непрацездатності.

8. Прогноз очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту дозволить викорінити поширену практику зловживання лікарняними при загрозі звільнення з роботи.

 

Народний депутат України

С. М. Каплін

Опрос