Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно использования бюджетных средств, предусмотренных в Государственном бюджете Украины на 2014 год для обеспечения выполнения долговых обязательств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.06.2014 № 4018а
Дата рассмотрения: 05.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо використання бюджетних коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2014 рік для забезпечення виконання боргових зобов'язань)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогоднішній день у Державній казначейській службі України на виконанні за бюджетною програмою КПКВ 3504040 "Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою" знаходяться близько 16 тис. виконавчих документів на суму близько 296 млн. гривень. Цим законопроектом пропонується збільшити суму видатків за бюджетною програмою КПКВ 3504040 на 296 млн. гривень за рахунок зменшення обсягу коштів, передбачених Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" згідно ст. 6 для забезпечення виконання боргових зобов'язань, передбачених в обсязі до 25.000.000. тис.гривень. Це надасть можливість зекономити державні кошти, а також в подальшому забезпечить зростання економіки за умови використання цих коштів середнім та малим бізнесом, який направить ці кошти на розвиток свого бізнесу, що призведе до наповнення бюджету та сприятиме утворенню нових робочих місць.

Проект Закону України Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо використання бюджетних коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2014 рік для забезпечення виконання боргових зобов'язань)" розроблено з метою контролю над витратами коштів з Державного бюджету України. Згідно ст. 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" передбачено обсяг коштів до 25.000.000 тис. гривень під державні гарантії. Виділення великих коштів передбачає відповідного оформлення всіх необхідних документів ще на стадії підготовки бюджету у вигляді техніко-економічного обґрунтування та програмно - цільового підходу планування виділення коштів. Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" Державній казначейській службі України за бюджетною програмою КПКВ 3504040 (код програмної класифікації видатків на кредитування Державного бюджету) "Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою" передбачені асигнування у сумі 76.961,8 тис. гривень.

2. Мета і шляхи її досягнення

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" має за мету забезпечити план формування та використання фінансових ресурсів, вказаних у ст. 6 Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік", а також для забезпечення прозорого виконання завдань і функцій, згідно ст. 2 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік", які здійснюються відповідно органами державної влади протягом бюджетного періоду.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо використання бюджетних коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2014 рік для забезпечення виконання боргових зобов'язань)" розроблено з метою контролю над витратами коштів з Державного бюджету України та для забезпечення прозорого виконання завдань і функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади протягом бюджетного періоду.

4. Правові аспекти

Правовідносини у цій сфері врегульовані:

Конституцією України;

Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік";

Бюджетним кодексом України;

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів.

6. Прогноз результатів

Прийняття зазначеного акта посилить відповідальність під час розподілення коштів з Державного бюджету, передбачених під державні гарантії, керованість бюджетною ситуацією та усуне можливість перевищення затверджених законом видатків.

 

Народні депутати України:

Литвин В. М.

Немілостівий В. О.

Долженков О. В.

Гриневецький С. Р.

Кузьмук О. І.

Опрос