Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно вопросов дорожного хозяйства

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.06.2014 № 4014а
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань дорожнього господарства"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність розробки законопроекту зумовлена існуючою проблемою незбалансованості повноважень та відповідальності центральних і місцевих органів влади за стан автомобільних доріг державного і місцевого значення.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України схвалено розпорядження від 01.04.2014 N 333-р "Про схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні", якою передбачається утворення виконавчих органів обласних і районних рад та розподілу повноважень між ними.

Концепцією також, передбачається, що основними повноваженнями органів місцевого самоврядування базового рівня є забезпечення розвитку місцевої інфраструктури, зокрема доріг, мереж водо-, тепло-, газо-, електропостачання і водовідведення, інформаційних мереж, об'єктів соціального та культурного призначення.

Основними повноваженнями органів місцевого самоврядування обласного рівня є забезпечення:

регіонального розвитку;

охорони навколишнього природного середовища;

розвитку обласної інфраструктури, насамперед обласних автомобільних доріг, мережі міжрайонних та міжобласних маршрутів транспорту загального користування.

Тому, законопроект (реєстр. N 2536а-1 від 12.07.2013), який прийнято у першому читанні, втратив свою актуальність.

У зв'язку з цим, законопроектом передбачається удосконалення системи державного управління автомобільними дорогами загального користування шляхом розмежування повноважень центральних і місцевих органів влади в частині управління автомобільними дорогами загального користування, зокрема шляхом передачі доріг місцевого значення у спільну власність територіальних громад в управління районних або обласних рад.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Основною метою проекту Закону є приведення норм законодавства, що стосуються системи державного управління автомобільними дорогами загального користування, у відповідність до сучасних ринкових конкурентних умов, розмежування повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади та їх відповідальності за транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг державного та місцевого значення, оптимізація державного регулювання та управління у сфері дорожнього господарства.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Поданий законопроект передбачає внесення змін до Законів України "Про автомобільні дороги", "Про акціонерні товариства" та Цивільного кодексу України.

Законопроектом передбачається внесення ряду змін щодо нової класифікації автомобільних доріг загального користування, запровадження довгострокових (до семи років) результативно-орієнтованих договорів (контрактів) про утримання автомобільних доріг загального користування, та можливість створення акціонерного товариства іншим акціонерним товариством коли єдиним учасником такого підприємницького товариства є держава в особі органу, уповноваженого управляти державним майном.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють такі акти законодавства:

Закон України "Про автомобільні дороги";

Закон України "Про акціонерні товариства";

Цивільний кодекс України.

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту сприятиме розширенню повноважень та підвищенню відповідальності місцевих органів влади за управління дорогами місцевого значення, поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування, передбачається запровадження довгострокових (до семи років) результативно-орієнтованих договорів (контрактів) про утримання автомобільних доріг загального користування.

 

Народні депутати України:

Лабазюк С. П.

Мироненко М. І.

Сальдо В. В.

Головко М. Й.

Опрос