Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно начисления пени за несвоевременное возвращение ошибочно или излишне уплаченных денежных обязательств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.06.2014 № 4011а
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо нарахування пені за несвоєчасне повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлене необхідністю вдосконалення податкового законодавства у напрямку закріплення чітких норм, що стосуються захисту прав та законних інтересів платників податків. Обов'язок держави щодо своєчасного повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань не забезпечений фінансовими санкціями, що фактично на практиці зумовлює необов'язковість відповідних правових норм. Для належного захисту інтересів платників податків від порушення з боку держави щодо своєчасного повернення сум переплаченого податку доцільним є врегулювання правовідносин шляхом введення пені на суму бюджетної заборгованості.

2. Цілі і завдання прийняття акта.

Метою законопроекту є додержання прав та інтересів платників податків у процесі повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань. Завданням законопроекту є визначення міри відповідальності за несвоєчасне повернення державою помилково та/або надміру сплачених податкових зобов'язань.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта.

Законопроектом пропонується доповнити Податковий кодекс положенням про те, що суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань, не повернуті платнику протягом визначеного строку, вважаються заборгованістю бюджету. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регламентуються Податковим кодексом України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат Державного і місцевих бюджетів у поточному періоді. Норми законопроекту пропонується застосовувати починаючи із процесу складання проекту бюджету на наступний рік і відповідно з набранням ними чинності з 1 січня 2015 року.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта.

Прийняття проекту Закону сприятиме забезпеченню інтересів платників податків у податкових правовідносинах, зниження податкового тиску, підвищення зацікавленості платників податків у веденні своєї діяльності виключно у правовому полі.

 

Народний депутат України

С. Ф. Кальцев (посвідчення N 300)

Опрос