Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О судоустройстве и статусе судей" относительно составляющих судейского вознаграждения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.06.2014 № 4009а
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо складових суддівської винагороди"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо складових суддівської винагороди" розроблений у зв'язку з необхідністю відновлення доплат за кваліфікаційні класи суддів.

Законом України "Про судоустрій і статус суддів" від 07 липня 2010 року змінено систему оплати праці суддів. Запроваджено категорію суддівської винагороди. При цьому, до складових цієї винагороди не включено доплату за кваліфікаційні класи суддів, а саму систему кваліфікаційних класів та проведення відповідних кваліфікаційних атестацій суддів фактично ліквідовано. Натомість, запроваджено доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.

Разом з тим, слід наголосити, що суд не є науковою установою та безпосередньо не займається науковою діяльністю, суд - державний орган, що здійснює правосуддя. Вбачається, що надання доплати суддям із науковим ступенем не відповідає функціональному призначенню останніх, у зв'язку із чим пропонується відновити систему кваліфікаційних класів, в тому числі, з метою проведення на їх підставі відповідних доплат. Це обґрунтовується, зокрема, й тим, що кваліфікаційні класи присвоюються за результатами кваліфікаційної атестації суддів, що являє собою перевірку їх професійних умінь та навичок. За існуючої ж системи критерієм для отримання доплати виступає науковий ступінь, наявність якого, в свою чергу, не є свідченням підвищеної кваліфікації судді в порівнянні із суддями, які такого ступеню не мають.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою цього законопроекту є відновлення системи кваліфікаційної атестації суддів та виплат суддям доплат за присвоєні їм кваліфікаційні класи, а також скасування доплат за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", якими структура суддівської винагороди доповнюється новою складовою - доплатою за кваліфікаційні класи суддів, а також встановлюється необхідність врахування цієї доплати при розрахунку надбавки за вислугу років.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про судоустрій і статус суддів".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття не впливатиме на видаткову та дохідну частини державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Прийняття цього Закону та реалізація його положень дозволить відновити існуючу раніше систему доплат за кваліфікаційні класи суддів, яка відповідала реаліям щодо різного ступеню професійної кваліфікації суддів, та усунути зрівняння усіх суддів у статусі, як воно має місце згідно чинного законодавства.

 

Народний депутат України

А. В. Лабунська (реєстр. N 288)

Опрос