Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившими силу Законов Украины, принятых 16 января 2014 года с нарушением требований законодательства Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 4007-5
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про визнання такими, що втратили чинність, Закони України, прийняті 16 січня 2014 року з порушенням вимог законодавства України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

16 січня 2014 року під час розгляду та ухвалення на пленарному засіданні Верховної Ради України ряду законопроектів було грубо порушено порядок розгляду законопроектів передбачений Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (далі - Регламент), зокрема не було дотримано процедури повного обговорення питання на пленарному засіданні Верховної Ради України, передбаченого статтею 30 Регламенту, тексти законопроектів та висновки Комітетів не були завчасно надані усім народним депутатам, як того вимагає стаття 98 Регламенту, законопроекти були прийняті в першому читанні в цілому з порушенням порядку, передбаченого статтею 102 Регламенту тощо.

Головуючий неправомірно прийняв рішення використати процедуру відкритого голосування руками, оскільки відповідно до статті 47 Регламенту таку процедуру дозволено використовувати лише у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою електронної системи.

Відповідно до хронології пленарного засідання Верховної Ради України 16 січня 2014 року підрахунок депутатів, які підняли руку за, проти, або утрималися, у деяких випадках тривав декілька секунд. Це фактично означає, що такий підрахунок не здійснювався.

Прийняті закони були підписані головою Верховної Ради України з порушенням вимог статті 130 Регламенту, зокрема не було дотримано мінімальних строків підписання закону та проігноровано наявні заперечення народних депутатів у зв'язку з виявленими порушеннями законодавчої процедури, передбаченої Регламентом.

2. Цілі та завдання Закону

Проект підготовлено з метою скасування прийнятих з численними порушеннями Законів України які призвели до загострення ситуації в державі.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Пропонується Закони України N 721-VII, 722-VII, 723-VII, 724-VII, 725-VII, 726-VII, 727-VII, 728-VII, 729-VII, 731-VII, прийняті Верховною Радою України 16 січня 2014 року, визнати такими, що втратили чинність.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України, Закон України "Про Регламент Верховної Ради України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Проекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту дозволить зменшити напруженість в суспільстві та забезпечить скасування акту, який прийнятий з порушенням чинного законодавства.

 

Народний депутат України 

Л. Ємець

Опрос