Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившими силу некоторых законов Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 4007-4
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Конституція України в статті 22 проголошує, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Не зважаючи на це, 16 січня цього року фракції Партії регіонів, Комуністичної партії України сфальшували прийняття законів України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян", "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України", "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження". Це відбувалося в порушення Конституції України, норм Регламенту Верховної Ради та процедур у відверто злочинний і незаконний спосіб, без будь-якого обговорення та реального підрахунку голосів.

Сфальшовані закони, не зважаючи на заяви опозиційних фракцій, в яких вона вимагала не підписувати та скасувати рішення парламенту, ухвалені 16 січня 2014 року, як такі, що прийняті з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради, підписані спікером та Президентом України, опубліковані в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

Слід зазначити, що ці закони, суттєво звужуючи права громадян України, фактично ліквідовують демократію в Україні та запроваджують так звану диктатуру.

Враховуючи викладене, постає нагальна потреба визнати такими, що втратили чинність, зазначені закони як такі, що порушують низку основоположних громадянських прав і свобод, гарантованих Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

2. Мета і цілі прийняття проекту Закону

Метою прийняття законопроекту є недопущення становлення в Україні диктатури та створення умов для беззастережного дотримання приписів Конституції України щодо заборони звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується визнати такими, що втратили чинність:

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" (N 721-VII від 16.01.2014);

Закон України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" (N 724-VII від 16.01.2014);

Закон України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження" (N 725-VII від 16.01.2014).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про Регламент Верховної Ради України".

Прийняття проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного Закону створить умови для беззастережного дотримання приписів Конституції України щодо заборони звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, що сприятиме розв'язанню у правовий спосіб існуючих соціальних конфліктів, унеможливить поглиблення суспільного протистояння і, тим самим, загострення безпрецедентної суспільно-політичної кризи.

 

Народний депутат України 

П. Д. Петренко

Опрос