Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О защите персональных данных" (относительно устранения недостатков, делавших невозможным обеспечение организационно-правовых условий социальной защиты детей-сирот)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.06.2014 № 4006а
Дата рассмотрения: 03.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про захист персональних даних" (щодо усунення недоліків, що унеможливлювали забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 30 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" особа, якій стало відомо про дитину, яка залишилась без батьківського піклування, зобов'язана негайно повідомити про таку дитину службу у справах дітей або орган внутрішніх справ за місцем її перебування.

Проте, Законом України "Про захист персональних даних", зокрема, частинами 5 та 6 статті 6 передбачено, що обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Не допускається обробка даних про фізичну особу, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Отже повідомлення про дитину, що залишилась без батьківського піклування, та організаційно-правові дії пов'язані з наданням соціального захисту таким дітям, були пов'язані з порушенням норм Закону України "Про захист персональних даних", що тягне за собою відповідальність.

Тому, законопроектом пропонується додати даний випадок до переліку виключень, що закріплений в статті 25 Закону України "Про захист персональних даних", коли він не буде застосовуватись.

2. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України

3. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація положень даного Закону не потребує витрат коштів державного або місцевих бюджетів.

4. Прогноз результатів

Реалізація Закону надасть можливість забезпечити організаційно-правові умови соціального захисту дітей, що залишились без батьківського піклування, відповідно до чинного законодавства.

 

Народний депутат України

М. П. Круглов

Опрос