Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно заочного уголовного производства)"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.01.2014 № 4006
Дата рассмотрения: 22.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо заочного кримінального провадження)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

16 січня 2014 року Верховна Рада України на пленарному засіданні у нелегітимний спосіб ухвалила рішення про прийняття як закону проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо заочного кримінального провадження)" (реєстр. N 3587 від 08.11.2013 р.).

Керуючись частиною 3 статті 48 Регламенту, народні депутати України звернулись до головуючого на пленарному засіданні із заявою про недотримання вимог Регламенту Верховної Ради України при розгляді й голосуванні вищезгаданого законопроекту. Проте, у порушення частини 4 статті 48 головуючий не вжив невідкладних заходів для усунення наведених порушень Регламенту.

Як підтверджують численні відеозаписи, за проект Закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України" (щодо заочного кримінального провадження)" не проголосувало 226, а тим більше 235, народних депутатів України. Опозиційні депутати, члени Лічильної комісії, не були допущені до підрахунку голосів.

Ухвалення вищезгаданого проекту Закону відбулося з грубими порушеннями вимог Регламенту Верховної Ради України, зокрема, статей 102, 116, 117.

Також, Закон України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України" (щодо заочного кримінального провадження)" N 725-VII від 16.01.2013 не відповідає ст. 22 Конституції України, звужуючи зміст та обсяг існуючих прав і свобод.

Враховуючи вищевикладене, Закон України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України" (щодо заочного кримінального провадження)" N 725-VII від 16.01.2013 потребує негайного скасування, шляхом прийняття даного законопроекту.

2. Цілі й завдання законопроекту

Проект підготовлено з метою недопущення існування Закону України, який прийнятий у нелегітимний спосіб та порушує права та свободи громадян.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Конституція України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).

Регламент Верховної Ради України, затверджений Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 14-15, N 16-17, ст. 133).

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту зніме напругу в суспільстві, яка виникла після голосування Верховною Радою України за Закон України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України" (щодо заочного кримінального провадження)" та поверне громадянам права та свободи, закріплені та гарантовані Конституцією України.

 

Народний депутат України  

В. О. Яворівський 

Опрос