Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О внесении изменений в Закон Украины "О судоустройстве и статусе судей" и процессуальные законы относительно дополнительных мер защиты безопасности граждан"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.01.2014 № 4005
Дата рассмотрения: 22.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

16 січня 2014 року Верховна Рада України на пленарному засіданні у нелегітимний спосіб ухвалила рішення про прийняття як закону проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" (реєстр. N 3879 від 14.01.2014 р.).

Керуючись частиною 3 статті 48 Регламенту, народні депутати України звернулись до головуючого на пленарному засіданні із заявою про недотримання вимог Регламенту Верховної Ради України при розгляді й голосуванні вищезгаданого законопроекту. Проте, у порушення частини 4 статті 48 головуючий не вжив невідкладних заходів для усунення наведених порушень Регламенту.

Як підтверджують численні відеозаписи, за проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" не проголосувало 226, а тим більше 235, народних депутатів України. Опозиційні депутати, члени Лічильної комісії, не були допущені до підрахунку голосів.

Ухвалення вищезгаданого проекту Закону відбулося з грубими порушеннями вимог Регламенту Верховної Ради України, зокрема, статей 102, 116, 117.

Також, Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" N 721-VII від 16.01.2013 не відповідає ст. 22 Конституції України, звужуючи зміст та обсяг існуючих прав і свобод.

Враховуючи вищевикладене, Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" N 721-VII від 16.01.2013 потребує негайного скасування, шляхом прийняття даного законопроекту.

2. Цілі й завдання законопроекту

Проект підготовлено з метою недопущення існування Закону України, який прийнятий у нелегітимний спосіб та порушує права та свободи громадян.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Конституція України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).

Регламент Верховної Ради України, затверджений Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 14-15, N 16-17, ст. 133).

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту зніме напругу в суспільстві, яка виникла після голосування Верховною Радою України за Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" та поверне громадянам права та свободи, закріплені та гарантовані Конституцією України.

 

Народний депутат України  

В. О. Яворівський 

Опрос