Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О питании в общеобразовательных учебных заведениях

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.06.2014 № 4004а
Дата рассмотрения: 03.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про харчування у загальноосвітніх навчальних закладах"

1. Мета створення та обґрунтування необхідності прийняття акту

Відповідно до приписів статті 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Особливо важливою стадією реалізації державою таких функцій є збереження здоров'я дітей. Забезпечення гармонійного розвитку дитини досягається зокрема шляхом раціонального комплексного харчування під час проходження навчання. Держава також повинна приділяти особливу увагу пільговим категоріям дітей та визначити чіткі критерії підвищених гарантій найбільш соціально незахищених верств.

Законопроект розроблений з метою належного врегулювання порядку та процедури забезпечення учнів у загальноосвітніх навчальних закладах достатнім, якісним і безпечним харчуванням. Покликаний забезпечити гарантії безперервності процесу харчування протягом всього учбового періоду. Пропонується врегулювати, та дещо розширити повноваження розпорядників місцевих коштів.

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена необхідністю встановлення прозорої та зрозумілої процедури забезпечення харчування у загальноосвітніх навчальних закладах, надасть можливість зробити процедуру харчування максимально безпечною для дітей, забезпечить зміцнення і збереження їх здоров'я, профілактику захворювань шляхом організації раціонального харчування.

2. Загальна характеристика проекту акту

Законопроектом пропонується визначити державну політику щодо забезпечення дітей шкільного віку достатнім, якісним та безпечним харчуванням, встановити порядок харчування. Передбачаються заходи спрямовані державою на регулювання та стимулювання організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах. Встановлюються критерії безпеки продуктів, що використовуються для харчування.

Крім того, проектом пропонується визначити загальні заходи відповідальності за порушення законодавства про харчування у загальноосвітніх навчальних закладах.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

В цій сфері правового регулювання діють таки нормативні акти:

Конституція України;

Закон України "Про охорону дитинства";

Закон України "Про загальну середню освіту";

Закон України "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини";

Закон України "Про безпечність та якість харчових продуктів";

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми";

Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України оскільки не вплине на зміну бюджетних показників. Прикінцевими положеннями законопроекту передбачено покладення обов'язку на Кабінет Міністрів України, щодо врахування видатків на зазначені потреби у проекті Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік", у випадку їх виникнення. Проектом не передбачене утворення нових органів, чи структур, які б потребували фінансування.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту

Прийняття цього законопроекту забезпечить дітей шкільного віку достатнім, якісним і безпечним харчуванням спрямованим на зміцнення і збереження їх здоров'я, здійснить профілактику захворювань шляхом організації раціонального харчування. Надасть можливість державі створити умови, за яких можливо задовольнити потреби кожної дитини в якісному та безпечному харчуванні за місцем навчання. Забезпечить реалізацію прав дитини на отримання загальнообов'язкової освіти.

 

Народний депутат України

В. О. Чудновський

Опрос