Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особенностях празднования Рош Ха-Шана в г. Умань Черкасской области

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.01.2014 № 3890
Дата рассмотрения: 30.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про особливості святкування Рош Ха-Шана в м. Умань Черкаської області"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З метою врегулювання спірних питань між територіальною громадою міста Умань та паломниками, що відвідують місто, спільно з представниками "Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана з Брацлава" було проведено ряд засідань на яких було прийнято рішення щодо доопрацювання проекту Закону України "Про особливості святкування Рош Ха-Шана в м. Умань Черкаської області".

З метою задоволення вимог сторін та максимального врахування релігійних особливостей брацлавських хасидів, текст законопроекту обговорювався та в кінцевому результаті був узгоджений з представниками "Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана з Брацлава".

Щороку до міста Умань Черкаської області приїздить до 25 тисяч паломників з більш ніж двадцяти країн світу, які приїздять на могилу лідера брацлавських хасидів Цадика Нахмана. Враховуючу таку кількість паломників виникла необхідність у врегулюванні особливостей святкування Рош Ха-Шана в м. Умань Черкаської області з метою створення комфортних умов для перебування на спеціальній території паломництва.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Метою створення в м. Умань Черкаської області спеціальної території паломників є врегулювання паломницького руху на період перебування паломників в м. Умань Черкаської області, забезпечення захисту прав і інтересів паломників та населення м. Умань Черкаської області.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Проектом передбачається утворити спеціальну територію паломників, з врегульованими правилами поведінки на ній.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у цій сфері регулюються Конституцією України, Законом України "Про туризм", Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації ".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить врегулювати й організувати забезпечення необхідних умов перебування великої кількості паломників в межах спеціальної території паломництва й надасть можливість розвитку туристичної інфраструктури міста Умані Черкаської області.

 

Народний депутат України 

А. В. Яценко

Опрос