Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные и переходные положения Бюджетного кодекса Украины (относительно деятельности Аграрного фонда)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.01.2014 № 3865
Дата рассмотрения: 13.01.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України (щодо діяльності Аграрного фонду"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Статтею 15 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" від 24.06.2004 N 1877-IV передбачено, що при плануванні витрат державного бюджету на черговий рік Кабінет Міністрів України передбачає статтю видатків на надання дотацій виробникам продукції тваринництва (далі - бюджетної дотації).

Бюджетна дотація надається з метою підтримки рівня платоспроможного попиту українських споживачів продукції тваринництва та запобігання виникненню збитковості українських виробників такої продукції.

Суб'єктом (отримувачем) бюджетної дотації або спеціальної бюджетної дотації є безпосередній виробник об'єкта такої дотації.

Бюджетна дотація або спеціальна бюджетна дотація виплачується Аграрним фондом у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Поряд з тим, рівень такої бюджетної дотації із року в рік є не задовільним, що стримує розвиток аграрної промисловості України та негативно впливає на залучення іноземних інвестицій в економіку України.

Надання можливості спеціалізованому суб'єкту господарювання, створеному Аграрним фондом, здійснювати запозичення під державні гарантії для підтримки українських виробників продукції тваринництва забезпечить гарантовану бюджетну підтримку таких виробників, дозволить залучити іноземні інвестиції, підвищити конкурентоздатність вітчизняної продукції сільського господарства.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект розроблено з метою доповнення пункту 3 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України нормою, яка дозволить суб'єкту господарюванню, створеному Аграрним фондом, залучати запозичення під державні гарантії для відшкодування витрат виробників продукції тваринництва та передбачати у Державному бюджеті України на відповідні роки обслуговування та погашення таких запозичень.

3. Правові аспекти:

Конституція України;

Бюджетний кодекс України;

Господарський кодекс України;

Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Оскільки відповідно до пункту 1 статті 17 Бюджетного кодексу державні гарантії для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань суб'єктів господарювання - резидентів України можуть надаватися за рішенням Кабінету Міністрів України або на підставі міжнародних договорів України виключно у межах і за напрямами, що визначені законом про Державний бюджет України, реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

5. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту забезпечить гарантовану бюджетну підтримку таких виробників, дозволить залучити іноземні інвестиції, підвищити конкурентоздатність вітчизняної продукції сільського господарства.

 

Народний депутат України 

А. В. Павелко

Опрос