Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно информации о составе семьи

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.01.2014 № 3857
Дата рассмотрения: 10.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо інформації про склад сім'ї"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо інформації про склад сім'ї" (далі - проект Закону) розроблено Державною міграційною службою України на виконання підпункту 84.2.6 пункту 84.2 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 р. N 128 (далі - Національний план), з метою визначення вичерпного переліку підстав та встановлення порядку одержання в передбачених законом випадках від визначених державних органів інформації про склад сім'ї особи.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою зазначеного проекту є врегулювання питання необхідності надання довідок про склад сім'ї під час реалізації особами своїх соціальних та житлових прав, виходячи з вимог Закону України "Про адміністративні послуги" та завдань Національного плану, зокрема щодо визначення в законах вичерпного переліку документів, які подаються особами під час отримання адміністративних послуг, заборони вимагання від них різного роду довідок задля реалізації їх прав, а також забезпечення в разі необхідності відповідного інформаційного обміну.

У зв'язку з цим проектом Закону пропонується виключити довідки про склад сім'ї із Законів України "Про статус народного депутата України", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", якими передбачено їх надання з наступних причин.

Родинні відносини між особами встановлюються документами, що видаються внаслідок реєстрації актів цивільного стану, установлення опіки, піклування тощо.

Тобто, під час реалізації особою своїх прав, які потребують встановлення родинних відносин з іншими особами, є доцільним надання зазначених документів.

Довідка про склад сім'ї є складовою радянського інституту прописки, який обумовлював можливість проживання за однією адресою лише членів сім'ї. На сьогодні члени сім'ї можуть бути зареєстрованими за різними адресами, тому жодний орган влади не може оформити таку довідку.

ДМС як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує її реалізацію, не має будь-яких повноважень щодо видачі довідок про склад сім'ї.

Згідно із Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" територіальні органи і підрозділи ДМС можуть видавати лише довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається особі за її вимогою та підтверджує факт реєстрації місця проживання або місця перебування особи.

3. Правові аспекти

Проект Закону розроблено на виконання підпункту 84.2.6 пункту 84.2 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 р. N 128.

Проектом Закону передбачається внести зміни до Законів України "Про статус народного депутата", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Запропоновані зміни стосуються виключення довідки про склад сім'ї з переліку документів, необхідних для реалізація особами прав, визначених цими Законами.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових бюджетних коштів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, із зауваженнями, які не враховано, - Міністерством соціальної політики, не погоджено - Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Зауваження Державної служби України з питань захисту персональних даних враховано.

Міністерством юстиції погоджено проект Закону із зауваженнями щодо невідповідності проекту акта вимогам нормопроектувальної техніки, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації, та він не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону дозволить урегулювати питання реалізації соціальних і житлових прав фізичних осіб без надання довідки про склад сім'ї.

 

Міністр внутрішніх справ України 

В. Ю. Захарченко

Опрос