Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 7 Закона Украины "Об утилизации транспортных средств" (относительно возмещения стоимости транспортных средств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3845
Дата рассмотрения: 27.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про утилізацію транспортних засобів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про утилізацію транспортних засобів" (далі - проект Закону) розроблено на виконання пункту 1 доручення Прем'єр-міністра України від 08.08.2013 N 31389/1/1-13 до доручення Президента України від 02.08.2013 N 1-1/2013 з метою вдосконалення законодавчого регулювання питань, пов'язаних з утилізацією транспортних засобів, сплатою екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, а також забезпечення економічних інтересів власників транспортних засобів.

Прийняття проекту Закону зумовлено необхідністю врегулювання питання щодо гарантії захисту прав та економічних інтересів власників, які передають на утилізацію транспортні засоби, зокрема щодо відшкодування вартості переданих на утилізацію транспортних засобів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є створення сприятливих умов для захисту економічних інтересів власників, які передаватимуть на утилізацію автотранспортні засоби, в частині захисту їх права отримувати економічну вигоду від відчуження майна, яке було у їх власності.

З цією метою проектом Закону передбачається доповнити частину п'яту статті 7 Закону України "Про утилізацію транспортних засобів" нормою, що дозволятиме власникові при передачі транспортного засобу на утилізацію отримати від пункту прийому відповідну плату за цей транспортний засіб, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Закони України "Про утилізацію транспортних засобів" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм".

Проектом Закону передбачається внесення зміни статті 7 Закону України "Про утилізацію транспортних засобів"

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень з Міністерством фінансів України, Міністерством доходів і зборів України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством промислової політики України. Міністерством юстиції України законопроект погоджено із зауваженнями щодо невідповідності проекту вимогам нормопроектувальної техніки.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць, тому не потребує узгодження з місцевими органами виконавчої влади.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, що містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Дія Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" не поширюється на положення проекту Закону.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про утилізацію транспортних засобів" дозволить гарантувати захист прав та економічних інтересів власників, які передаватимуть на утилізацію автотранспортні засоби, в частині отримання від пункту прийому плати за транспортний засіб, що передаватиметься ними на утилізацію, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України 

А. А. Максюта

Опрос