Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно создания Фонда общедоступных телекоммуникационных услуг

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3844
Дата рассмотрения: 27.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Чинний Закон України "Про телекомунікації" декларує державні гарантії щодо надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг та передбачає компенсацію збитків операторів телекомунікацій, на яких покладаються обов'язки з надання загальнодоступних послуг.

Проте ці норми на сьогодні залишаються не реалізованими, оскільки законодавство не визначає джерел фінансування та механізмів компенсації операторам телекомунікацій вказаних збитків.

Законопроект розроблений з метою забезпечення реалізації Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг" (після прийняття відповідного законопроекту). Цей Закон спрямований на вирішення проблеми забезпечення доступу населення України до загальнодоступних телекомунікаційних послуг шляхом зобов'язання НКРЗІ прийняти рішення щодо покладання на операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках певних телекомунікаційних послуг або на операторів фіксованого проводового зв'язку, які здійснюють або мають намір здійснювати діяльність у цих регіонах, обов'язків щодо розвитку та надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг споживачам із компенсацією збитків такому оператору/провайдеру з Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу України стосовно створення у складі спеціального фонду Державного бюджету України Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг з метою забезпечення розвитку загальнодоступних телекомунікаційних послуг та компенсації збитків від їх розвитку та надання споживачам за регульованими державою тарифами.

Вказаний Фонд формуватиметься за рахунок збору до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг. При цьому, спрямовуватиметься на компенсацію збитків оператору/провайдеру телекомунікацій, на якого покладено рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, обов'язок щодо розвитку та надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг споживачам відповідно до Плану розвиту загальнодоступних телекомунікаційних послуг на період до 2021 року та з яким Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, укладено договір про виділення коштів з Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг.

3. Правові аспекти

Нормативно-правова база у даній сфері суспільних відносин складається з Бюджетного кодексу України.

Реалізація вищезазначеної мети законопроекту потребує також одночасного внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" та Податкового кодексу України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроект передбачає запровадження нової бюджетної програми у спеціальному фонді Державного бюджету України, формування якої здійснюватиметься за рахунок нового збору до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект потребує погодження з НКРЗІ, Мінфіном, Мінекономрозвитку, Міндоходів, Держпідприємництвом та Мін'юстом.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

В законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується питання соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є проектом регуляторного акта, який відповідає принципам державної регуляторної політики.

Оцінка можливості впровадження акта та виконання його вимог суб'єктами господарювання висока.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту, створення та забезпечення функціонування Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг забезпечить гарантоване отримання телекомунікаційних послуг за доступними, регульованими державою тарифами, на всій території України, у тому числі споживачами сільських, гірських районів, а також такими вразливими групами споживачів, як малозабезпечені сім'ї, пенсіонери та інваліди.

 

Народний депутат України 

Д. Ю. Шпенов 

Опрос