Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно создания Фонда общедоступных телекоммуникационных услуг

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3843
Дата рассмотрения: 27.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Чинний Закон України "Про телекомунікації" декларує державні гарантії щодо надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг та передбачає компенсацію збитків операторів телекомунікацій, на яких покладаються обов'язки з надання загальнодоступних послуг.

Проте ці норми на сьогодні залишаються не реалізованими, оскільки законодавство не визначає джерел фінансування та механізмів компенсації операторам телекомунікацій вказаних збитків.

Законопроект розроблений з метою забезпечення реалізації Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо створення Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг" (після прийняття відповідного законопроекту). Цей Закон спрямований на вирішення проблеми забезпечення доступу населення України до загальнодоступних телекомунікаційних послуг шляхом зобов'язання НКРЗІ прийняти рішення щодо покладання на операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках певних телекомунікаційних послуг або на операторів фіксованого проводового зв'язку, які здійснюють або мають намір здійснювати діяльність у цих регіонах, обов'язків щодо розвитку та надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг споживачам із компенсацією збитків такому оператору/провайдеру з Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг. Наповнення такого Фонду пропонується через запровадження окремого збору, обов'язок щодо сплати якого покладатиметься на операторів, провайдерів телекомунікацій.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження збору до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг. Ставка такого збору законопроектом встановлюється у розмірі 3,5 відсотків від об'єкту оподаткування збором, яким є дохід оператора, провайдера телекомунікацій, отриманий/нарахований від надання телекомунікаційних послуг, що сплачується споживачами оператору, провайдеру телекомунікацій, у будь-який спосіб та будь-якій формі без урахування податку на додану вартість та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

3. Правові аспекти

Нормативно-правова база у даній сфері суспільних відносин складається з Податкового кодексу України.

Реалізація вищезазначеної мети законопроекту потребує також одночасного внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" та Бюджетного кодексу України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроект передбачає запровадження збору до Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект потребує погодження з НКРЗІ, Мінфіном, Мінекономрозвитку, Міндоходів, Держпідприємництвом та Мін'юстом.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

В законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується питання соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є проектом регуляторного акта, який відповідає принципам державної регуляторної політики.

Оцінка можливості впровадження акта та виконання його вимог суб'єктами господарювання висока.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту, створення та забезпечення функціонування Фонду загальнодоступних телекомунікаційних послуг забезпечить гарантоване отримання телекомунікаційних послуг за доступними, регульованими державою тарифами, на всій території України, у тому числі споживачами сільських, гірських районів, а також такими вразливими групами споживачів, як малозабезпечені сім'ї, пенсіонери та інваліди.

 

Народний депутат України 

Д. Ю. Шпенов 

Опрос