Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 27 Бюджетного кодекса Украины (относительно задолженности государственных предприятий учреждений исполнения наказаний Государственной уголовно-исполнительной службы Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3840
Дата рассмотрения: 27.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 27 Бюджетного кодексу України (щодо заборгованості державних підприємств установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законопроект "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (щодо заборгованості державних підприємств установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України)" спрямований на врегулювання питання заборгованості підприємств установ виконання покарань Державної кримінально- виконавчої служби України (далі - підприємств установ), поліпшення їх фінансового стану.

Необхідність прийняття зазначеного законопроекту обумовлена складним фінансовим станом, в якому знаходяться зазначені підприємства, який значною мірою пов'язаний з відволіканням грошових коштів підприємств установ на утримання засуджених, а також інфраструктури, яка обслуговує потреби установ виконання покарань. Фінансування Державної кримінально-виконавчої служби України із загального фонду Державного бюджету України у 2005 - 2012 роках становило менше половини від нормативної потреби (2007 рік - 55,8 %, 2008 рік - 53,5 %, 2009 рік - 38 %), 2010 рік - 46,4 %, 2011 рік - 49 %), 2012 рік - 43 %) та стало основною причиною утворення заборгованості підприємств установ зі сплати податків, зборів та обов'язкових платежів.

Станом на 01.10.2013 заборгованість зі сплати податків, зборів та обов'язкових платежів склала 115,8 млн. грн., у тому числі заборгованість з податку на додану вартість - 52,8 млн. грн. (фінансові санкції - 4,4 млн. грн.).

Відповідно до частини п'ятої статті 4 Бюджетного кодексу України зміни до цього Кодексу можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою цього Закону є сприяння поліпшенню фінансового становища державних підприємств установ виконання покарань, створення умов, що дають змогу засудженим займатися суспільно корисною оплачуваною працею з метою їх адаптації до життя в суспільстві після звільнення з місць позбавлення волі та відшкодування ними вартості свого утримання та збитків, завданих громадянам і державі.

Мета цього законопроекту досягається шляхом врегулювання процедурних питань та впровадження механізму списання та реструктуризації податкової заборгованості зазначених підприємств, яка утворилась через їх важке фінансове становище.

3. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин основним нормативно-правовим актом є Бюджетний кодекс України.

Законопроектом не передбачається внесення змін до інших законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

5. Позиція зацікавлених органів

Проект акта необхідно погодити з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації

У проекті закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект закону не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація Закону надасть можливість відновити платоспроможність підприємств установ, покращити їх фінансовий стан та створити умови для їх належного функціонування.

 

Народний депутат України 

А. О. Ільюк 

Опрос