Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно создания Государственного дорожного фонда

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.12.2013 № 3835
Дата рассмотрения: 27.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду" (далі - законопроект) розроблено Міністерством інфраструктури України спільно з Державним агентством автомобільних доріг України на виконання пункту 190.1 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року N 128, доручення Президента України від 02.07.2013 N 054/36609-01 та доручення Прем'єр-міністра України від 08.07.2013 N 26810/1/1-13.

Необхідність розробки законопроекту зумовлена необхідністю забезпечення стабільного фінансування дорожнього господарства, а також визначення механізму фінансування автомобільних доріг загального користування місцевого значення після передачі їх до сфери управління місцевих органів влади.

Законопроект доопрацьовано на виконання пункту 8 розділу 1 протоколу N 58 засідання Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 з урахуванням пропозицій, висловлених під час наради під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Вілкула О. Ю., яка відбулась 22.10.2013.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття законопроекту є забезпечення стабільного фінансування дорожнього господарства та визначення механізму фінансування автомобільних доріг загального користування місцевого значення після передачі їх до сфери управління місцевих органів влади, яка передбачена Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

З цією метою у законопроекті передбачено створення Державного дорожнього фонду у складі Державного бюджету України, передбачені джерела його формування та напрямки спрямування коштів.

Передбачено також запровадження субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та споруд на них, яка буде розподілена між бюджетом Автономної Республіки Крим, обласними бюджетами та міським бюджетом міста Севастополя.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі акти законодавства:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про автомобільні дороги";

Закон України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України";

Указ Президента України від 12 березня 2013 року N 128 "Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава";

розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року N 739-р "Деякі питання реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект погоджено Міністерством фінансів України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України без зауважень. Висновок Мін'юсту до законопроекту надано 17.09.2013 із зауваженнями щодо неузгодженості з актами такої ж юридичної сили та невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки, які враховано частково.

6. Регіональний аспект

Прийняття законопроекту вирішить питання фінансового забезпечення робіт з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, відповідальність за проведення яких згідно з Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженою Указом Президента України від 12 березня 2013 року N 128, передбачено передати місцевим органам влади - Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям та Севастопольській міській державній адміністрації.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, що містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Даний законопроект не стосується соціально-трудової сфери, тому не підлягає погодженню з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту акта дозволить забезпечити реалізацію Національного плану дій на 2013 рік, Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування, що дасть змогу прискорити розвиток мережі автомобільних доріг та поліпшити їх транспортно-експлуатаційний стан, сприятиме соціально-економічному розвитку країни, підвищенню конкурентоспроможності мережі автомобільних доріг державного значення для збільшення обсягу транзитних перевезень і туристичних поїздок, забезпечення розвитку мережі автомобільних доріг у кожному регіоні відповідно до темпів зростання кількості транспортних засобів, зокрема:

здійснювати ефективне управління дорожнім господарством на автомобільних дорогах місцевого значення шляхом оперативного прийняття місцевими органами виконавчої влади ефективних рішень і підвищення рівня їх відповідальності за стан зазначених автомобільних доріг;

поліпшити транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг, у тому числі для забезпечення роботи автобусних маршрутів до сільських населених пунктів;

поліпшити соціально-економічні показники, пов'язані з підвищенням рівня зручності та безпеки руху.

 

Міністр інфраструктури України 

В. В. Козак

Опрос