Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно льготной торговли лекарственными средствами в сельской местности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.12.2013 № 3776
Дата рассмотрения: 18.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо пільгової торгівлі лікарськими засобами у сільській місцевості"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Забезпечення населення лікарськими засобами та належним медичним забезпеченням в Україні є питаннями, що постійно знаходяться в сфері підвищеної уваги і турбують кожного громадянина. На жаль, на сьогодні в Україні, а особливо в сільській місцевості, існує велика кількість населених пунктів, в яких через відсутність аптек мешканці потерпають і змушені купувати ліки за межами місця проживання, їздити в районні центри, що ускладнює їх життя. Що ж стосується людей літнього віку, то вони просто не мають постійної можливості їздити в районні центри за лікарськими засобами.

Була зроблена спроба врегулювати це питання Міністерством охорони здоров'я, яка відображена у наказі N 723 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами". Відповідно до його положень можливо здійснювати реалізацію лікарських засобів через фельдшерсько-акушерські пункти, дільничні лікарні, амбулаторії, ФАПи, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини тощо. Однак на сьогоднішній день частина перша статті 267 Податкового кодексу України передбачає, що за здійснення торгівельної діяльності у пунктах продажу товарів потрібно сплатити певний збір. І він дорівнює від 0,02 до 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

Разом з тим пунктом 267.1.2 Податкового кодексу України визначаються суб'єкти господарювання, що не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг, зокрема, не є платниками зазначеного збору аптеки, що перебувають у державній та комунальній власності, але не враховує весь перелік суб'єктів господарювання, яким не треба оплачувати цей збір у разі, якщо на території села відсутня аптека і цю діяльність здійснюють фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти, сільські дільничні лікарні, амбулаторії, амбулаторії загальної практики і сімейної медицини.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою законопроекту є вирішення питання щодо забезпечення лікарськими засобами громадян України, які проживають у сільській місцевості.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

З метою врегулювання питання щодо торгівлі лікарськими засобами у сільській місцевості проектом пропонується доповнити пункт 267.1.2 Податкового кодексу України таким положенням:

"Не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб'єкти господарювання:

аптеки, що перебувають у державній та комунальній власності, фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти, сільські дільничні лікарні, амбулаторії та амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, що розташовані у сільській місцевості, за умови що у сільській місцевості відсутні аптеки або їх структурні підрозділи, роздрібна торгівля лікарськими засобами здійснюється працівниками цих закладів, які мають медичну освіту, та виключно за переліком, встановленим наказом МОЗ, а також на підставі договорів, укладених із ліцензіатом, що має відповідну ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами".

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Нормативно-правові акти, що регулюють зазначені відносини, є Конституція України та Податковий кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону, у разі його прийняття, не потребує фінансових витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Проект Закону дозволить вирішити проблему з забезпеченням лікарськими засобами громадян України, які проживають у сільській місцевості, а також забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на належне медичне забезпечення.

 

Народні депутати України:

С. П. Лабазюк

С. В. Скубашевський

О. В. Борита

О. В. Герега

О. Г. Лукашук

В. П. Кравчук

С. В. Буряк

В. В. Мельниченко

В. О. Богуслаєв

В. В. Бондар

Опрос