Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Бюджетный кодекс Украины (относительно средств от продажи земельных участков несельскохозяйственного назначения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2013 № 3774
Дата рассмотрения: 17.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України" (щодо коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону "Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України" (щодо коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення) розроблено у зв'язку тим, що діючим Бюджетним кодексом України передбачається, що 90 відсотків коштів, отриманих від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, включаються до бюджету розвитку місцевих бюджетів до розмежування земель державної і комунальної власності.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" від 6 вересня 2012 року N 5245-VI встановлюється, що з 1 січня 2013 року здійснюється розмежування земель державної та комунальної власності.

Введення даних положень у чинне законодавство України призводить до зменшення отримання бюджетом розвитку місцевих бюджетів частини коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що зумовлює невиконання міських цільових програм, недофінансування провідних галузей господарства, і, як наслідок - затримку у розвитком тієї чи іншої області, району, міста, селища, села.

В Україні визначається та гарантується місцеве самоврядування (стаття 7 Конституції України). Також відповідно до частини третьої статті 142 Конституції України держава повинна брати участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування та фінансово підтримувати їх.

Тому, проектом закону пропонується кошти, отримані від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, використовувати як ефективне джерело формування бюджету розвитку місцевих бюджетів.

2. Цілі та завдання законопроекту

Відповідно до проекту Закону передбачається спрямування 90 відсотків коштів, отриманих від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, до бюджету розвитку місцевих бюджетів, що сприятиме забезпеченню стабільного розвитку областей, районів, міст, селищ та сіл, стимулюватиме розвиток в них інфраструктури та покращення соціально-економічних показників.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 56 частини другої статті 29 та пункту 6 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України, якими регулюються надходження коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення до Державного бюджету України та бюджету розвитку місцевих бюджетів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Порушені у законопроекті питання регулюються Бюджетним кодексом України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Прийняття даного законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту як закону позитивно вплине на формування надходжень до бюджету розвитку місцевих бюджетів.

 

Народний депутат України 

Д. М. Добкін

Опрос