Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2013 год" (относительно погашения кредиторской задолженности)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2013 № 3772
Дата рассмотрения: 17.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" розроблено з метою погашення кредиторської заборгованості:

минулих років по створенню оптових ринків сільськогосподарської продукції;

за поставлене гірничошахтне обладнання;

головних розпорядників бюджетних коштів, за якими Кабінетом Міністрів України у 2012 році було розподілено державні капітальні видатки;

перед підрядними організаціями за виконані роботи за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою проекту змін Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" є вирішення нагальних соціально-економічних питань.

3. Правові аспекти

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2013 рік".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроектом передбачено виділення додаткового фінансування на 2013 рік у сумі 1792,1 млн. грн. на погашення кредиторської заборгованості за рахунок внутрішніх запозичень.

У змінах до державного бюджету на 2013 рік пропонується збільшити видатки на вирішення першочергових нагальних питань, зокрема на погашення кредиторської заборгованості:

минулих років по створенню оптових ринків сільськогосподарської продукції за бюджетною програмою КПКВК 2801520 "Фінансова підтримка створення оптових ринків сільськогосподарської продукції" з обсягом видатків загального фонду 85 млн. гривень;

перед постачальниками за поставлене гірничошахтне обладнання за новою бюджетною програмою КПКВК 1101480 "Погашення фактичної бюджетної заборгованості розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, що виникла станом на 1 січня 2013 року за бюджетними програмами "Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств, у тому числі через механізм здешевлення та погашення кредитів, а також виконання програми реновації гірничошахтного обладнання" та "Заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах, а саме оснащення новітніми приладами контролю за параметрами шахтної атмосфери, засобами контролю параметрів дегазації, засобами індивідуального захисту (ізолювальними та учбовими саморятівниками у комплекті з регенеративними патронами, головними акумуляторними світильниками)" у сумі 1364,9 млн. гривень. Зазначена заборгованість утворилась внаслідок недофінансування прийнятих зобов'язань одержувачів бюджетних коштів за бюджетною програмою КПКВК 1101200 "Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств, у тому числі через механізм здешевлення та погашення кредитів, а також виконання програми реновації гірничошахтного обладнання";

головних розпорядників бюджетних коштів за бюджетними програмами, за якими Кабінетом Міністрів України у 2012 році було розподілено державні капітальні видатки, пропонується спрямувати кошти державного бюджету в обсязі 185,4 млн. гривень;

перед підрядними організаціями за виконані роботи за рахунок коштів бюджетної програми КПКВК 3511210 " Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій" у сумі 156,9 млн. гривень.

5. Прогнозовані соціально-економічні та інші наслідки застосування акту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" сприятиме забезпеченню цільового, ефективного використання коштів Державного бюджету України та зменшить кредиторську заборгованість установ.

 

Народний депутат України

В. В. Лук'янов
(посвідчення N 279)

Опрос