Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 14 Закона Украины "Основы законодательства Украины о здравоохранении" относительно экономического обоснования реформирования здравоохранения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2013 № 3771
Дата рассмотрения: 17.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" щодо економічного обґрунтування реформування охорони здоров'я"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

04.08.2011 р. набув чинності Закон України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві". Однак досі результати цього експерименту не дозволяють визначити оптимальну модель реформування системи охорони здоров'я на державному рівні через відсутність економічного обґрунтування, що було зазначено у висновку Головного науково-експертного управління від 15.06.2011 та у зауваженнях Головного юридичного управління від 07.07.2011.

28.04.2012 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. N 340 "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою". Для реалізації цього проекту з Державного бюджету України Міністерству охорони здоров'я України були виділені кошти: у 2012 році - 40 млн. грн, у 2013 році - 191,6 млн. грн. Ці кошти виділені при відсутності розрахунку реальної потреби в лікарських засобах для лікування гіпертонічної хвороби та відсутності критеріїв оцінки ефективності проекту, що призвело до невиправданих витрат з державного бюджету.

Ці приклади свідчать, що проведення пілотних проектів без належних розрахунків, науково-економічного обґрунтування та встановлених критеріїв оцінки не дозволяє об'єктивно оцінити економічну ефективність та результативність пропонованих моделей реформування. Застосування помилкових та неефективних моделей при реформуванні всієї галузі охорони здоров'я несе загрозу її руйнації.

2. Мета і завдання прийняття нормативного акта

Законопроект розроблено з метою вдосконалення чинної правової бази у сфері реформування системи охорони здоров'я та недопущення неефективних витрат коштів на пілотні проекти в медицині.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроектом пропонується внести відповідну зміну до статті 14 Основ законодавства України про охорону здоров'я з метою законодавчого закріплення необхідності науково-економічного обґрунтування реформування та реорганізації системи охорони здоров'я України (зокрема пілотних проектів).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України, Основи законодавства України про охорону здоров'я та інші.

Законопроект не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Внесення змін до Закону не потребує витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього Закону перешкоджатиме невиправданим витратам з Державного бюджету України при будь-яких реформуваннях медичної галузі.

 

Народні депутати України

П. М. Симоненко

І. Д. Спіріна

Опрос