Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно вступления в силу)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2013 № 3769
Дата рассмотрения: 17.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Нову редакцію Закону України "Про державну службу" за реєстраційним N 4050-VI ухвалено Верховною Радою України 17 листопада 2011 року та підписано Президентом України 10 січня 2012 року. При цьому у вказаному Законі передбачено набрання ним чинності з 01 січня 2013 року.

20 листопада 2012 року Верховною Радою України ухвалено Закон України N 5483-VI "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу", яким було перенесено на один рік (з 01 січня 2014 року) набрання ним чинності у зв'язку з необхідністю прийняття нової редакції Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та забезпечення синхронного і скоординованого введення в дію нових законів.

Разом з тим на сьогодні нова редакція Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" не внесена Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України для розгляду на її пленарному засіданні.

Крім того, реалізація нової редакції Закону України "Про державну службу" потребуватиме збільшення видатків з державного бюджету на оплату праці державних службовців.

З метою цілісної реалізації адміністративної реформи, ініційованої Президентом України, зокрема, щодо синхронного та скоординованого введення в дію нових редакцій законів України "Про державну службу" та "Про службу в органах місцевого самоврядування" єдиним вмотивованим рішенням залишається відтермінування на один рік Закону України "Про державну службу" N 4050-VI в цілому.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою відтермінування нової редакції Закону України "Про державну службу" для узгодженого та синхронного введення його в дію з новою редакцію Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також передбачення відповідних видатків для їх реалізації в Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

Досягти поставленої мети пропонується шляхом прийняття вказаного проекту Закону.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом Закону передбачається відтермінування набрання чинності Законом України від 17 листопада 2011 року N 4050-VI "Про державну службу" до 1 січня 2015 року.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Закон України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу", Закон України від 17 листопада 2011 року N 4050-VI "Про державну службу".

Реалізація положень цього законопроекту у разі його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Впровадження проекту Закону не потребуватиме додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття проекту

Прийняття запропонованого проекту Закону дозволить відтермінувати набрання чинності Законом України від 17 листопада 2011 року N 4050-VI "Про державну службу" з метою передбачення у проекті Державного бюджету України на 2015 рік коштів для реалізації оплатних положень вказаного Закону та прийняття нової редакції Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

 

Народний депутат України

С. Р. Гриневецький

Опрос