Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно ставок отдельных налогов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.12.2013 № 3757-2
Дата рассмотрения: 18.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту обґрунтовано необхідністю збільшення доходів бюджету за рахунок підвищення ставок акцизного податку на пиво, алкогольні напої, слабоалкогольні напої, спирт етиловий та тютюнові вироби, а також необхідністю вдосконалення певних правових норм з метою усунення випадків їх неоднозначного тлумачення учасниками податкових правовідносин в процесі правозастосовної діяльності, що в кінцевому результаті повинно спростити застосування вказаних норм на практиці та збільшити прозорість процедури адміністрування податків, зборів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є збільшення доходів бюджету та вдосконалення певних правових норм.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується наступне:

1) шляхом внесення змін до підпунктів 215.3.1 - 215.3.3 пункту 215.3 статті 215 та пункту 6 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України передбачається:

- збільшення ставки акцизного податку на пиво солодове (за кодом товарів 2203 згідно з УКТ ЗЕД) на 34 відсотки;

- збільшення ставки акцизного податку на сидр і пері (без додання спирту) (за кодами товарів 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 згідно з УКТ ЗЕД) на 50 відсотків;

- базове збільшення ставок акцизного податку на вина, вермути, спирт етиловий, спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, а також на зброджені напої та суміші (з доданням спирту) (за кодами товарів 2204, 2205, 2207 та 2206 згідно з УКТ ЗЕД) на 14 відс.;

- базове збільшення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також збільшення мінімального акцизного зобов'язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби на 11,6 відсотків.

У зв'язку з цим пропонується виключити перехідні норми пункту 6 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімальне акцизне зобов'язання на 2014 рік.

2) пропонується внести зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", яким вводяться поняття та розмір мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби, та відповідальність за продаж за цінами, нижчими від мінімальних.

Передбачається, що Закон набере чинності з 1 січня 2014 року.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України та Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", до яких законопроектом і пропонується внести зміни.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація цього Закону не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

Реалізація зазначеного акта надасть можливість отримання додаткових надходжень до Державного бюджету України у сумі 2,4 млрд. гривень.

6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів прийняття проекту

Прийняття положень запропонованого законопроекту дозволить забезпечити відповідність розмірів ставок податків інфляційним процесам в економіці та надасть можливість отримання додаткових надходжень до Державного бюджету України.

 

Народні депутати України

А. В. Сенченко

С. А. Терьохін

Опрос