Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в раздел VIII "Заключительные положения" Закона Украины "О жилищно-коммунальных услугах" (относительно моратория на проведение проверок)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.12.2013 № 3753
Дата рассмотрения: 11.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону про внесення зміни до розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо запровадження мораторію на проведення перевірок)

1. Обґрунтування необхідності прийняття нормативно-правового акта

Законопроектом пропонується запровадити мораторій на проведення перевірок Антимонопольним комітетом України, комунальних підприємств, які надають житлово-комунальні послуги до 1 січня 2015 року.

На сьогодні розвиток житлово-комунальної сфери має вирішальний вплив на стан економіки в нашій державі та рівень життя населення, так як однією з найважливіших складових добробуту в цивілізованих державах є забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами.

В Україні склалася дуже складна ситуація у житлово-комунальній сфері, дані підприємства окрім податкового навантаження, потерпають від великих фінансових стягнень, зокрема з боку Антимонопольного комітету України, що призводить до зростання заборгованості таких підприємств перед постачальниками послуг, що в свою чергу може призвести до припинення постачання комунальних послуг населенню.

На даний час Антимонопольний комітет України здійснив приблизно 139 перевірок житлово-комунальних підприємств, під час яких було накладено штрафних санкцій на суму майже 3 млн. гривень.

Тяжке фінансове становище житлово-комунальних підприємств не дозволяє сплачувати такі суми штрафних санкції.

Таким чином, для уникнення погіршення і так складного фінансового становища житлово-комунальних підприємств необхідно запровадити мораторій до 1 січня 2015 року на проведення перевірок Антимонопольним комітетом України.

2. Мета і завдання прийняття нормативно-правового акта

Не допустити перебої постачання житлово-комунальних послуг у зв'язку із виникненням заборгованості житлово-комунальних підприємств перед постачальниками послуг, так як житлово-комунальні підприємства фінансово не спроможні сплачувати штрафні санкції накладені Антимонопольним комітетом України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроектом передбачається внесення до розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо запровадження мораторію на проведення перевірок Антимонопольним комітетом України, комунальних підприємств, які надають житлово-комунальні послуги на період до 01.01.2015 року.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень поданого проекту Закону України не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази

У даній сфері правового регулювання діють:

Закон України "Про житлово-комунальні послуги".

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує додаткового внесення змін до інших законодавчих актів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття та реалізація проекту Закону про внесення зміни до розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо запровадження мораторію на проведення перевірок) дозволить підвищити конкурентну спроможність комунальних підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, сприятиме зменшенню розміру заборгованості цих підприємств та відновленню нормального режиму їх функціонування, що в свою чергу призведе до створення умов для надання якісних послуг населенню.

 

Народний депутат України

А. О. Табалов

Опрос