Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Переходные положения Налогового кодекса Украины относительно освобождения от НДС операций по поставке жилищно-коммунальных услуг жилищно-коммунальными предприятиями

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.12.2013 № 3749
Дата рассмотрения: 06.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Перехідних положень Податкового кодексу України щодо звільнення від ПДВ операцій з постачання житлово-комунальних послуг житлово-комунальними підприємствами"

1. Обґрунтування необхідності прийняття нормативно-правового акта.

З кожним роком заборгованість житлово-комунальних підприємств перед постачальниками послуг зростає, що в подальшому може призвести до припинення постачання комунальних послуг населенню.

Крім того, підприємства житлово-комунальної сфери мають велике податкове навантаження, що спричинене існуванням податку на додану вартість у складі послуг та відсутністю можливості переходити на спрощену систему оподаткування.

Актуальність прийняття цього проекту Закону зумовлена, перш за все, необхідністю реалізації пункту 159.1 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12.03.2013 N 128/2013, та наказу Мінрегіону України щодо заходів переводу відносин у сфері управління (обслуговування та утримання) багатоквартирних будинків на ринкові засади до 2015 року.

В зв'язку з вищезазначеним вноситься на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення змін до Перехідних положень Податкового кодексу України щодо звільнення від ПДВ операцій з постачання житлово-комунальних послуг житлово-комунальними підприємствами".

2. Мета і завдання прийняття нормативно-правового акта

Не допустити зростання заборгованості житлово-комунальних підприємств перед постачальниками послуг, що може призвести до відключення населення від комунальних послуг.

Надати можливість житлово-комунальним підприємствам зменшити податкове навантаження, що надасть можливість надавати більш якісні послуги населенню та зменшить тарифи для населення.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроектом передбачається внесення до підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України пункту 32 щодо звільнення від ПДВ операцій з постачання житлово-комунальних послуг житлово-комунальними підприємствами на період до 1 січня 2015 року.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень поданого проекту Закону України не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Стан нормативно-правової бази

У даній сфері правового регулювання діють:

Податковий кодекс України.

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує додаткового внесення змін до інших законодавчих актів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття та реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Перехідних положень Податкового кодексу України щодо звільнення від ПДВ операцій з постачання житлово-комунальних послуг житлово-комунальними підприємствами" дозволить підвищити конкурентну спроможність комунальних підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, сприятиме зменшенню розміру заборгованості цих підприємств та відновленню нормального режиму їх функціонування, що в свою чергу призведе до створення умов для надання якісних послуг населенню.

 

Народний депутат України

А. О. Табалов

Опрос