Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно запрещения приватизации, передачи в концессию (аренду) Государственного международного аэропорта "Симферополь")

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.12.2013 № 3730-1
Дата рассмотрения: 18.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони приватизації, передачі у концесію (оренду) Державного міжнародного аеропорту "Сімферополь")

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону розроблено з метою заборони приватизації, передачі у концесію (оренду) Державного міжнародного аеропорту "Сімферополь" та збереження його як цілісного майнового комплексу держави.

Упродовж останніх років незалежності в Україні було приватизовано цілу низку об'єктів державної власності. Вся ця непрозора та незаконна схема відбувається шляхом заниження собівартості майна.

Крім цього, на сьогодні виникла велика загроза втратити аеропорт "Сімферополь" шляхом його виключення з переліку об'єктів, що підлягають корпоратизації.

Стратегічне значення державного аеропорту "Сімферополь" полягає у тому, що на нього припадає близько 9 % пасажиропотоку по Україні. Зокрема, протягом 2010 - 2012 років пасажиропотік Державного аеропорту "Сімферополь" стабільно підвищується. За підсумками 2012 року він складає 1 млн. пасажирів.

Крім того, Аеропорт "Сімферополь" являє собою одне з вагомих стратегічних транспортних підприємств, яке дає можливість розвивати не лише Сімферопольський район, а й надати поштовх подальшому туристичному та курортному розвиткові АР Крим.

Приватизація Державного міжнародного аеропорту "Сімферополь" може призвести до його подальшого банкрутства, втрати великої кількості робочих місць, а отже і до зменшення туристичного пасажиропотоку, що вкрай негативно позначиться на розвиткові АР Крим.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою недопущення приватизації, концесії або оренди Державного міжнародного аеропорту "Сімферополь", що забезпечить захист національних інтересів держави та збереження його як цілісного майнового комплексу нашої держави.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується заборонити приватизацію, передачу у концесію та оренду Державного міжнародного аеропорту "Сімферополь".

4. Правові аспекти

Дана сфера правовідносин регулюється Конституцією України, Цивільним та Повітряним кодексами України, Законами України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", "Про концесії".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін дозволить:

реалізувати в Україні принцип соціальної справедливості та рівності;

припинити спроби приватизації стратегічної державної власності;

припинить корупційні схеми стосовно передачі у концесію або оренду;

виконати задекларовані Конституцією України обов'язки держави щодо захисту прав і свобод людини і громадянина.

 

Народні депутати України 

С. Г. Міщенко
Л. Ю. Миримський

Опрос