Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об оценке земель" относительно государственной экспертизы документации по оценке земель

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.12.2013 № 3728
Дата рассмотрения: 04.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оцінку земель" щодо державної експертизи документації з оцінки земель

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На даний час в чинному законодавстві має місце неузгодженість між положеннями Законів України "Про оцінку земель" та "Про державну експертизу землевпорядної документації" в частині проведення державної експертизи звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності.

Так, відповідно до положень статті 21 Закону України "Про оцінку земель" звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу підлягають державній експертизі відповідно до закону.

У статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" визначено види документації, яка підлягає обов'язковій державній експертизі.

До внесення змін у статтю 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" обов'язковій державній експертизі підлягали і звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу, як це і вимагає стаття 21 Закону України "Про оцінку земель".

Разом з тим, Законом України від 05.11.2009 N 1702 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку набуття прав на землю" внесено зміни у Закон України "Про державну експертизу землевпорядної документації", відповідно до яких звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності виключено з переліку документації, яка підлягає обов'язковій державній експертизі (абзац одинадцятий частини першої статті 9).

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту Закону є приведення положень Закону України "Про оцінку земель" у відповідність до положень Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" в частині обов'язковості проведення державної експертизи документації з оцінки земель. Законопроектом пропонується внести зміни до статті 21 Закону України "Про оцінку земель".

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується привести перелік документації з оцінки земель, що підлягає державній експертизі, у відповідність до Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними регламентуючими документами з даного питання є Закони України "Про оцінку земель" та "Про державну експертизу землевпорядної документації".

Проект не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує матеріальних та інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів прийняття проекту

Прийняття зазначеного проекту сприятиме вдосконаленню законодавства у сфері оцінки земель.

 

Народний депутат України 

М. І. Дмитрук

Опрос