Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложения N 3 и N 8 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2013 год" (относительно увеличения расходов Государственной судебной администрации Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.12.2013 № 3726
Дата рассмотрения: 04.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатків N 3 і N 8 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність прийняття законопроекту викликана відсутністю у Державної судової адміністрації України коштів для виплати у грудні 2013 року суддівської винагороди та заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів.

Обсяг видатків на оплату праці, передбачений у Законі України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" Державній судовій адміністрації як головному розпоряднику бюджетних коштів на здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами, не забезпечує в повному обсязі реалізацію норм Закону України "Про судоустрій і статус суддів" стосовно підвищення у 2013 році посадових окладів суддів до 10 мінімальних заробітних плат замість 8-ми у 2012 році, а також виплату вихідної допомоги суддям при виході у відставку.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Основним завданням законопроекту є забезпечення Державної судової адміністрації достатнім фінансовим ресурсом для виплати у грудні поточного року суддівської винагороди та заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта

Проектом Закону передбачається збільшити Державній судовій адміністрації видатки на 219206 тис. грн. для забезпечення виплати у грудні поточного року суддівської винагороди та заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів на мінімально необхідному рівні відповідно до встановлених умов оплати праці.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Бюджетний кодекс України

Закон України "Про Державний бюджет України на 2013 рік"

Закон України "Про судоустрій і статус суддів"

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Зміни до державного бюджету є збалансованими.

Збільшення видатків Державній судовій адміністрації на 219206 тис. грн. пропонується здійснити за рахунок відповідного зменшення видатків за бюджетною програмою "Обслуговування державного боргу та заходи щодо поступової компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень" (КПКВК 3501170).

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття Закону дозволить забезпечити виплату суддівської винагороди та заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів відповідно до встановлених умов оплати праці.

 

Народний депутат України 

Є. Б. Гєллєр

Опрос