Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 215.3 статьи 215 Налогового кодекса Украины относительно ставок акцизного налога на вина плодово-ягодные

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2013 № 3713
Дата рассмотрения: 02.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на вина плодово-ягідні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Основною перешкодою для відновлення плодово-ягідного виноробства є непомірно високі акцизні збори, тому ринок України заповнений неякісною імпортною продукцією зі шкідливими штучними наповнювачами, барвниками, консервантами.

Відповідно до класифікації Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) в групу 2206 "Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий; суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту)" входять вина плодово-ягідні та інші, тобто алкогольні напої, які суттєво відрізняються за своїми показниками. До даної групи (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 - сидр і перрі (без додання спирту) застосовується ставка податку - 49,49 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту. Таким чином, акциз на плодово-ягідне сухе вино становить - 3,15 грн./л, плодово-ягідне кріплене - 6,30, в той час як на виноградне сухе вино (код 2204) - 0,01 грн./л, виноградне кріплене (код 2204) - 2,51 грн./л.

За своїми профілактичними якостями, біологічною цінністю і лікувальними властивостями плодово-ягідні вина не тільки не поступаються перед кращими виноградними, а й за деякими показниками їх перевершують.

Тому для розширення промислового виробництва плодово-ягідних вин пропонується акциз на них прирівняти до виноградних.

2. Мета і завдання прийняття Закону

Метою запропонованих змін і доповнень є створення сприятливих умов для розвитку промислового плодово-ягідного виноробства.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується внести зміни до статті 215 Податкового кодексу України.

Пропонується в підпункті 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 акциз для плодово-ягідних вин виготовлених без додання спирту прирівняти до сидра і перрі виготовлених без додання спирту - 0,50 гривень за 1 літр.

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом у даній сфері правового регулювання є Податковий кодекс України.

Реалізація цього законопроекту, у разі прийняття його як Закону, не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Зазначений проект Закону України додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України на його реалізацію не потребує.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація запропонованих заходів сприятиме стабільному розвитку та підвищенню конкурентоспроможності виноробних підприємств, у цілому забезпечить сприятливі умови для стабільного функціонування виноробної галузі та збільшення надходжень до Державного бюджету України.

Це також дозволить розширити випуск вітчизняної високоякісної конкурентоспроможної, екологічно чистої продукції оздоровчого призначення без використання харчових добавок штучного походження, виключно на основі місцевої рослинної сировини для населення України та експорту; витіснити з ринку збуту недоброякісну зі штучними наповнювачами продукцію; завантажити потужності виноробних підприємств; зацікавити сільськогосподарські підприємства у відновленні та розширенні насаджень плодово-ягідних культур; створити нові робочі місця в агропромисловому секторі; відновити роботу, крім плодопереробної і виноробної, садівничої, цукрової і спиртової галузей держави.

 

Народні депутати України

М. В. Джига

Я. П. Табачник

К. Т. Ващук

М. В. Апостол

Опрос