Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О винограде и виноградном вине" относительно содействия работе малых и средних предприятий в отрасли виноделия

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2013 № 3711
Дата рассмотрения: 02.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про виноград та виноградне вино" щодо сприяння роботі малих і середніх підприємств у галузі виноробства"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Сьогодні світовий досвід у напрямку розвитку економічної основи країн виноробів вказує на перспективність розвитку приватного виробництва вина. Вино отримане приватними виробниками різних форм власності відповідає основним показникам якості і може задовольняти внутрішні потреби країни у його споживанні.

Крім того, пропонується складання Кадастру виноградників України з веденням електронної бази даних та графічного супроводу для забезпечення центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики інформацією про стан насаджень, урожайність та відповідно можливі обсяги виробленої кінцевої продукції. Це надасть можливість зменшити кількість низькоякісної та фальсифікованої продукції на вітчизняному ринку. Дозволить диференціювати вартість продукції в залежності від її якості.

Також з метою розвитку вітчизняного виноградарства та зменшення імпортозалежності пропонується ввести обов'язкову мінімальну частку вирощування вітчизняних сортів винограду у господарствах всіх форм власності.

2. Мета і завдання прийняття Закону

Проект Закону спрямований на створення сприятливих умов щодо розвитку виноградарсько-виноробних господарств всіх форм власності та виробництва високоякісної продукції з особливими властивостями, що обумовлені екологічними умовами території походження.

Метою законопроекту є:

сприяння роботі малих і середніх підприємств у галузі виноробства за рахунок узаконення приватного виноробства, юридичного оформлення Паспортів виноградників та геодезичної прив'язки меж мікрорайонів високоякісного виробництва виноградарсько-виноробної продукції, введення обов'язкової частки сортів вітчизняної селекції;

застосування даних Кадастру виноградників України, що сприятиме закріпленню територій виробництва продукції галузі контрольованих найменувань за походженням;

моніторинг кількості і якості врожаю винограду, що направлений на контроль якості та зменшення фальсифікованої виноградарсько-виноробної продукції на ринку вина України.

3. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є:

Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів";

Закон України "Про виноград та виноградне вино".

Реалізація цього законопроекту, у разі прийняття його як Закону, не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Зазначений проект Закону України додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України на його реалізацію не потребує.

Водночас узаконення вина приватного виробництва сприятиме надходженню додаткових прибутків до Державного бюджету країни за рахунок сплати встановлених законодавством надходжень.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про виноград та виноградне вино" сприятиме роботі малих і середніх підприємств у галузі виноробства за рахунок узаконення приватного виноробства, юридичного оформлення Паспортів виноградників та геодезичної прив'язки меж ампелоекотопів (оптимальних ділянок за комплексом екологічних умов для розміщення виноградних насаджень), а також забезпечить державний контроль кількості і якості врожаю винограду та зменшення фальсифікованої виноградарсько-виноробної продукції на ринку вина України за рахунок вирощування власного винограду вітчизняної селекції.

 

Народні депутати України

М. В. Джига

Я. П. Табачник

К. Т. Ващук

М. В. Апостол

Опрос