Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 65 Кодекса Украины о недрах (относительно места рассмотрения дел об административных правонарушениях)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.11.2013 № 3708
Дата рассмотрения: 28.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 65 Кодексу України про надра"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 65 Кодексу України про надра" розроблено з дотриманням положень частин першої та п'ятої статті 276 "Місце розгляду справи про адміністративне правопорушення" Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), відповідно до яких справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, в той же час законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Згідно зі статтею 239 КУпАП від імені Держгеонадр розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право уповноважені на те посадові особи Держгеонадр.

Згідно з пунктом 7 Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 N 391, Держгеонадра здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої міжрегіональні територіальні органи (повноваження яких поширюються на декілька областей), які є структурними підрозділами апарату Держгеонадр.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної служби геології та надр" від 16.11.2011 N 1145 утворено шість міжрегіональних територіальних органів як структурних підрозділів апарату Держгеонадр.

Ураховуючи зазначене, штатним розписом Держгеонадр на 2013 рік, погодженим Міністерством фінансів України від 07.03.2013, утворено територіальні міжрегіональні відділи та сектори у складі Департаменту державного геологічного контролю, загальна чисельність яких налічує 26 посадових осіб. Міжрегіональні територіальні органи розміщені в м. Сімферополі, м. Львові, м. Дніпропетровську, м. Артемівську, м. Полтаві та м. Києві.

Враховуючи наведене, на даний час відсутня можливість забезпечити розгляд справ про адміністративні правопорушення за місцем їх вчинення, як це вимагають положення частини першої статті 276 КУпАП.

Отже, виникає потреба у визначенні місця розгляду справи про адміністративне правопорушення посадовими особами Держгеонадр України не за місцем вчинення адміністративного правопорушення (частина 1 статті 276 КУпАП), а за місцезнаходженням Держгеонадр, посадовими особами Держгеонадр, які уповноважені розглядати справи про адміністративне правопорушення та накладати адміністративне стягнення.

Внесення зазначених змін до Кодексу України про надра дозволить належним чином реалізовувати положення встановлені статтями 38, 257, 277, 2772, 285, 288 КУпАП, а також визначеної законодавством процедури розгляду таких справ.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту акта є створення належних умов для реалізації норм КУпАП у частині дотримання строків розгляду справ про адміністративне правопорушення

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить забезпечити розгляд справ про адміністративні правопорушення за місцезнаходженням Держгеонадр, що у свою чергу забезпечить однотипність процедур розгляду таких справ, дозволить забезпечити юридичний супровід підготовки та розгляду матеріалів справ.

3. Правові аспекти

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 65 Кодексу України про надра" розроблено на виконання вимог частин першої та п'ятої статті 276 КУпАП, відповідно до яких справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Реалізація проекту цього акта не передбачає внесення змін до інших чинних актів або визнання актів такими, що втратили чинність.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону для громадського обговорення розміщено на офіційному веб-сайті Державної служби геології та надр України (geo.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта є регуляторним актом відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 N 308 "Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта".

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту акта дозволить забезпечити розгляд справ про адміністративні правопорушення за місцезнаходженням Держгеонадр, що у свою чергу забезпечить однотипність процедур розгляду таких справ, дозволить забезпечити юридичний супровід підготовки та розгляду матеріалів справ.

 

Міністр

О. А. Проскуряков

Опрос