Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно согласования терминологии при определении понятия места проживания)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.11.2013 № 3702
Дата рассмотрения: 28.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо узгодження термінології при визначенні поняття місця проживання)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Основною метою, з якою вносяться зміни до Цивільного кодексу України та Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", є їх взаємне узгодження.

Так, у абзаці третьому ст. 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" місцем проживання визначено адміністративно-територіальну одиницю, на який проживає фізична особа, а не конкретний жилий будинок (приміщення). Тому це положення має бути узгоджено зі ст. 29 ЦК України.

З огляду на це у проекті доцільно передбачити внесення змін до ст. 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", згідно з якими місцем проживання (перебування) має бути вказано житловий будинок, квартиру, інше вказане у Цивільному кодексі України приміщення, придатне для проживання, у населеному пункті або за його межами на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці протягом певного строку.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є взаємне узгодження термінології для визначення понять у Цивільному кодексі України та Законі України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України та Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні". У Цивільному кодексі поняття "місце проживання" є ширшим і конкретнішим, ніж поняття, що визначене в Законі. Тому необхідно узгоджувати цю термінологію в законах, для того щоб одне й теж поняття врегульовувало однакове коло питань.

Ці зміни уможливлять досягти взаємного узгодження зазначених законів України.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Питання, що пропонується впорядкувати у законопроекті, регулюються:

Цивільним кодексом України;

Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Реалізація запропонованого проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із Державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація Закону уможливить досягти взаємного узгодження положень Цивільного кодексу України та Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" в частині визначення термінів та понять, що забезпечить конкретність та зрозумілість тлумачення цього терміна та застосовування його в однакових сферах регулювання.

 

Народні депутати України

І. М. Мірошниченко

О. Б. Мирний

Опрос