Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания и функционирования индустриальных парков

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.11.2013 № 3700
Дата рассмотрения: 27.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та функціонування індустріальних парків"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та функціонування індустріальних парків" розроблено на виконання доручення Президента України від 31.07.2012 N 1-1/2059, доручень Кабінету Міністрів України від 06.08.2012 N 31680/1/1-12, від 09.10.2012 N 31680/6/1-12, від 26.10.2012 N 31680/9/1-12, від 26.07.2013 N 30389/0/1-13 та від 04.10.2013 N 30389/3/1.

2. Мета та шляхи її досягнення

Проект закону розроблено з метою вдосконалення законодавчого регулювання питань створення і функціонування індустріальних парків в Україні, зокрема, щодо регулювання земельних відносин під час облаштування індустріальних парків та реалізації у їх межах проектів, посилення правових гарантій прав держави, територіальних громад при наданні ними земельних ділянок для створення і функціонування індустріальних парків; державної підтримки створення та функціонування індустріальних парків, в тому числі шляхом ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих до них, матеріалів; визначення статусу керуючих компаній індустріальних парків.

Законопроектом передбачається внесення змін до:

Земельного кодексу України в частині врегулювання земельних відносин під час облаштування індустріальних парків з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про індустріальні парки";

Закону України "Про індустріальні парки" в частині узгодження інструментів та механізму державної підтримки створення і функціонування індустріальних парків з відповідними інструментами і механізмами, визначеними Бюджетним і Митним кодексами України, уточнення статусу керуючої компанії, а також усунення посередницьких функцій керуючих компаній індустріальних парків, у тому числі шляхом виключення можливостей передачі ними земельних ділянок індустріальних парків державної і комунальної власності в суборенду учасникам цих парків.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Конституція України, Земельний кодекс України, Митний кодекс України, закони України "Про інвестиційну діяльність", "Про індустріальні парки".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття закону не потребує додаткових матеріальних та інших затрат і збільшення видатків з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект закону погоджено без зауважень з Міндоходів, Мінагрополітики, Мінрегіоном, Держземагентством та Держпідприємництвом.

До законопроекту висловлені зауваження, які враховані, Мінфіном і Мін'юстом.

До законопроекту висловлені зауваження, які враховані частково, Держінвестпроектом.

6. Регіональний аспект

Проект закону не стосується питання розвитку окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Законопроект передбачає удосконалення правового захисту інтересів адміністративно-територіальних одиниць у частині приведення норм Закону України "Про індустріальні парки" у відповідність до правових засад, визначених земельним законодавством України.

6.1. Запобігання дискримінації

Положення, які містять ознаки дискримінації в проекті акта відсутні. У зв'язку з цим, громадська антидискримінаційна експертиза законопроекту не проводилася.

7. Запобігання корупції

Норми проекту закону не містять заходів, що можуть нести корупційні ризики.

8. Громадське обговорення

Відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" проект закону оприлюднювався на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект закону не стосується соціально-трудової сфери та не потребує узгодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" до проекту закону розроблявся аналіз регуляторного впливу, який розміщувався на офіційному сайті Мінекономрозвитку, а також отримано рішення Держпідприємництва від 12.03.2013 N 235 щодо відповідності законопроекту вимогам зазначеного Закону України.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту закону дозволить удосконалити законодавче регулювання питань створення і функціонування індустріальних парків в Україні, визначивши його як ефективний інструмент залучення інвестицій у національну економіку для модернізації та розвитку промислового виробництва, що забезпечить збалансованість інтересів суб'єктів господарювання, держави і відповідних територіальних громад.

 

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України  

А. А. Максюта 

Опрос