Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рыбном хозяйстве, промышленном рыболовстве и охране водных биоресурсов" (относительно уточнения отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.11.2013 № 3684
Дата рассмотрения: 22.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законопроект розроблено на виконання пункту 81.1.4 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року N 128, яким доручено забезпечити внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про адміністративні послуги".

Закон України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" у своїй більшості враховує вимоги статті 5 Закону України "Про адміністративні послуги", але окремі послуги потребують доповнення переліку та вимог до документів, необхідних для отримання окремих адміністративних послуг, підстав для відмови та граничного терміну надання таких послуг.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту акта є врегулювання надання окремих адміністративних послуг в сфері рибного господарства відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про адміністративні послуги".

Проектом Закону уточнюється перелік документів та вимоги до них, які подаються суб'єктом господарювання для отримання адміністративних послуг, у тому числі дозвільного характеру, оформлених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, зазначаються підстави для відмови та граничний термін надання окремих послуг.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють закони України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", "Про адміністративні послуги".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребує додаткового фінансового забезпечення з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено Міністерством фінансів України без зауважень, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством юстиції України із зауваженнями. Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва проект акта не погоджено, у зв'язку з цим була проведена узгоджувальна нарада 12.09.2013.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні правила і процедури, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта розміщено на офіційному сайті Держрибагентства України для обговорення та отримання пропозицій.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття зазначеного акта сприятиме реалізації поетапного здійснення адміністративної реформи в Україні та виконанню основних принципів державної політики у реформуванні надання адміністративних послуг.

 

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України

І. Ю. Бісюк

Опрос