Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О развитии и государственной поддержке малого и среднего предпринимательства в Украине" (относительно усовершенствования отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.11.2013 № 3614
Дата рассмотрения: 13.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" (щодо удосконалення окремих положень)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На малих та середніх підприємствах зайнято близько двох третин від загальної кількості всіх працівників підприємств в Україні. У 2012 році частка лише малих підприємства у загальному обсягу реалізації товарів, робіт і послуг становила 16 %. Водночас, у минулому році кількість суб'єктів малого бізнесу порівняно з 2011 роком скоротилася на понад десять тисяч і майже вдвічі зросла його збитковість.

Серед іншого, пом'якшити негативний вплив світової економічної кризи на малий та середній бізнес покликаний і прийнятий Верховною Радою України Закон України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" (в подальшому - Закон). З часу набуття ним чинності минуло вже більш ніж півтора року, але, на жаль, Закон так і не запрацював у повну силу.

Зокрема, підприємці не побачили реальну та змістовну роботу Українського Фонду підтримки підприємництва (в подальшому - Фонд), повноваження та мета діяльності якого визначена статтями 16, 17 Закону.

У зведеному державному бюджеті на 2013 рік та місцевих бюджетах, що спрямовані на реалізацію норм та положень Закону, відсутні чітко визначені кошти на вищезазначені цілі. Як наслідок, у поточному році Фонд отримав на підтримку розвитку підприємництва з держбюджету та місцевих бюджетів менше коштів ніж у 2012 році.

Суперечить підпункту 5 статті 7 Закону і скасування Кабінетом Міністрів України постанови КМУ N 1210 від 22.12.2010 р., якою була створена Координаційна Рада з питань діяльності малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України, адже ця Рада могла виконувати функції консультативно-дорадчого органу з питань розвитку малого та середнього бізнесу, що і передбачено статтею 7 Закону.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є удосконалення окремих положень Закону для забезпечення сприятливих умов розвитку малого і середнього підприємництва.

Зокрема, пропонується внести доповнення та уточнення до статей 13, 14, 16 - 18, 21 Закону.

3. Правові аспекти

Основними нормативними документами, що регламентують діяльність у цій сфері, є:

Господарський кодекс України від 16.01.2003 N 436-IV;

Закон України від 21.12.2000 N 2157-III "Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні".

Прийняття даного законопроекту не тягне за собою необхідності внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Регіональний аспект

Прийняття законопроекту сприятиме розвитку економіки адміністративно-територіальних одиниць, зниженню соціальної напруженості та вирішенню проблем безробіття.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Громадське обговорення

Пропоновані законопроектом зміни до Закону узагальнюють пропозиції, висловлені учасниками З'їзду малого та середнього бізнесу України, що відбувся 30 травня 2013 року.

8. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту сприятиме покращенню умов розвитку малих і середніх підприємств, зростанню їх кількості, поліпшенню фінансового стану суб'єктів малого і середнього підприємництва, забезпеченню зайнятості населення.

 

Народний депутат України

О. Г. Лукашук

Опрос