Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О железнодорожном транспорте" относительно удовлетворения нужд граждан в пассажирских перевозках

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.11.2013 № 3604
Дата рассмотрения: 13.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про залізничний транспорт" щодо задоволення потреб громадян у пасажирських перевезеннях"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

Чинна редакція Закону "Про залізничний транспорт" не містить правил, що визначають пріоритет пасажирських перевезень над іншими видами діяльності залізничного транспорту. Така нормативна позиція законодавчого акта не відповідає головному конституційному принципу - "людина над державою". Зміни, що відбулися і відбуваються в організації руху залізничного транспорту та ціновій політиці його адміністрації не відповідають економічним можливостям громадян та порушують усталений порядок життя, роботи та відпочинку значних груп населення країни.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону.

Прийняття законопроекту забезпечить врахування інтересів великої кількості громадян в галузі пасажирських перевезень, деякою мірою слугуватиме гарантією конституційного права на свободу пересування.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України "Про транспорт", Закону України "Про залізничний транспорт" та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про залізничний транспорт" щодо задоволення потреб громадян у пасажирських перевезеннях" не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Реалізація проекту Закону України не передбачає додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованих змін буде одним з елементів втілення у суспільні відносини головного конституційного обов'язку держави щодо утвердження і забезпечення прав і свобод людини. Слугуватиме підвищенню авторитету органів державного управління та місцевого самоврядування.

За рахунок залучення до процесу змін в галузі пасажирських перевезень значно більшої кількості зацікавлених осіб, у тому числі, фахівців та територіальних спеціалізованих установ і організацій очікується отримання оптимального співвідношення між потребами і економічними можливостями населення та технічним, економічним і організаційним потенціалом залізничного транспорту. Такі законодавчі новели мають призвести до додатного фінансового ефекту в діяльності української залізниці.

 

Народний депутат України 

В. Королюк

Опрос